Reklama

„Wszystko w rodzinie” oraz „Posprzątane” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Jeszcze przed przerwą wakacyjną Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki zaprasza do obejrzenia spektakli w sezonie 2023/2024. Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz sztuka amerykańskiej pisarki Sary Ruhl „Posprzątane” to dwie ostatnie propozycje repertuarowe instytucji.


Sezon artystyczny 2023/2024 instytucja zakończy spektaklem „Posprzątane” w reżyserii Bożeny Baranowskiej. Przedstawienie opowiada o skomplikowanej naturze kobiet, o ich wręcz niezwykłej, archetypowej więzi. Sara Ruhl – autorka sztuki doskonale opisała cztery zróżnicowane portrety kobiet. W obliczu zagrożenia, wyrządzanej krzywdy, niesprawiedliwości, wobec śmierci – kobiety się jednoczą i potrafią wznieść się ponad indywidualne, egoistyczne dążenia; stają się wspólnotą.

  • Tę wielowymiarową, zabawną, ale też wzruszającą historię publiczność będzie miała okazję zobaczyć 21 czerwca o godz. 19.00 oraz 22 i 23 czerwca o godz. 18.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

Wyjście do teatru to doskonała okazja i ostatnia przed przerwą wakacyjną, aby chodź na chwilę oderwać się od codzienności. Teatr to swoiste zwierciadło, poprzez pokazanie historii bohaterów możemy zauważyć własne cechy, schematy zachowań, działań. Spektakle na żywo, szczególnie z pewną dozą humoru, jak te prezentowane w czerwcu przez Teatr Dramatyczny, nie tylko rozśmieszą i poprawią nastrój – pozwolą też zatrzymać i poddać się refleksji – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Bilety na spektakle w cenie: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy oraz 40 zł – studencki dostępne w kasie teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

red.: Cezary Rutkowski
fot.: Bartek Warzecha/Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama