Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wieńcach bożonarodzeniowych

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nimi nadchodzi czas na dekorowanie! Żywy zielony kolor wieńców i girland rozjaśnia ponure zimowe dni, dodając świątecznego ducha każdemu domowi. Tradycyjny wystrój bożonarodzeniowy często zawiera wieńce i girlandy bożonarodzeniowe. Ale co zrobić z tymi wszystkimi wieńcami i girlandami? Jeśli potrzebujesz inspiracji do swoich dekoracji, przeczytaj ten artykuł.

Gdzie w Twoim domu najlepiej powiesić wieniec?

Jest wiele miejsc, w których można umieścić wieniec. Drzwi wejściowe są zwykle uważane za najlepsze miejsce do zawieszenia tego wszechstronnego elementu dekoracyjnego, ponieważ już od wejścia tworzy przyjazną atmosferę. 

Jednak wieńce można wystawiać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, po to, aby stworzyć spójny wygląd w całym domu.

Wiele sztucznych wieńców jest przeznaczonych do użytku wyłącznie w pomieszczeniach lub na zadaszonych przestrzeniach zewnętrznych, dlatego podczas  zakupu najlepiej sprawdzić, czy są one również przeznaczone do ekspozycji na zewnątrz. 

Gdzie wieszać wieńce na zewnątrz?

Nadaj ton całemu domowi, dekorując przestrzenie zewnętrzne wspaniałymi wieńcami. Oto idealne obszary na zewnątrz, aby zaprezentować tę bożonarodzeniową dekorację:

  • Drzwi przednie — umieść swój wieniec na drzwiach wejściowych i zrób wrażenie na innych. Jeśli masz podwójne drzwi, umieść po jednym wieńcu obu skrzydłach drzwiowych, aby uzyskać zrównoważony wygląd.
  • Ganek — nadaj świątecznego stylu swojemu gankowi za pomocą bożonarodzeniowego wieńca. O ile wieszanie wianków na cienkim sznurku może załatwić sprawę, to warto rozważyć użycie wstążki jako dekoracyjnego akcentu. 

Przymocuj je do balustrad ganku, kolumn lub na ścianach werandy za pomocą haczyka. Możesz użyć wielu wieńców i pogrupować je na grupy w różnych rozmiarach wieńców w tych samych lub uzupełniających się odcieniach.

Innymi miejscami na zewnątrz, które są idealne na bożonarodzeniowe dekoracje, to z pewnością taras, podwórko lub ogrodzenie wokół domu.

Gdzie powiesić wieńce w pomieszczeniu?

Wieńce bożonarodzeniowe to łatwy sposób na wprowadzenie świątecznej atmosfery do domu. Możesz umieścić je w dowolnym miejscu — od miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze i salon, po prywatne przestrzenie, takie jak sypialnia, czy gabinet. 

Przedpokój — posiadanie wieńca w przedpokoju to nie tylko świetny sposób na powitanie gości, ale także pozostawia niezatarte wrażenie.

Jednym z szybkich sposobów, na to, jak zawiesić wieniec, jest użycie specjalnego haczyka na wieniec, ale możesz wykorzystać też haczyk na płaszcze. 

Wieniec przełamuje także monotonię nagiego korytarza. Możesz zawiesić jeden na balustradzie lub obok schodów, aby udekorować ten obszar o dużym natężeniu ruchu.

Sypialnia — chociaż wieszanie wieńca w sypialni nie jest konwencjonalnym wyborem, jest to łatwy sposób na odświeżenie lub wzbogacenie wystroju. Idealnym miejscem na umieszczenie takiej dekoracji, jest ściana za łóżkiem. Mniejsze ozdoby możesz także zawiesić na drzwiach od szafy.

Jak wieszać wieńce bez wierteł i gwoździ?

Haczyki samoprzylepne 

Jeśli chcesz powiesić wieniec na ścianie bez użycia gwoździ, eksperci polecają haczyki samoprzylepne. Są praktyczne, ponieważ można je usunąć i zmienić ich położenie. Haki dobrze sprawdzają się na drzwiach, ścianach, a nawet klatkach schodowych.

Nylonowa żyłka

Przezroczysta nylonowa żyłka wędkarska jest mocna, wszechstronna i prawie niewidoczna z daleka. 

Sznurek lub wstążka

Wiszące wieńce ze wstążką lub naturalnym sznurkiem to świetny pomysł na świąteczną dekorację do wypróbowania. Jest nie tylko funkcjonalny, ale także służy jako element stylu, który spaja wygląd.

Drutu rzemieślniczy

Drut rzemieślniczy jest bardziej wytrzymały niż wstążki lub nylon.