Reklama

Wspomnienie o Wielkim Polaku

Kwiatami pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II w pobliżu siedziby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, we wtorek 2 kwietnia, uczcił wicemarszałek Marek Olbryś pamięć o jednym z największych Polaków w historii w 19. rocznicę jego śmierci.


– Nie mówiąc nawet o roli jaką spełniał w historii Kościoła Powszechnego, my musimy pamiętać o jego ogromnych zasługach dla naszej Ojczyzny. Wystarczy wskazać, że odegrał decydująca rolę w obaleniu komunizmu i wprowadzeniu Polski do grona narodów wolnego świata. Pamięć o Wielkim Polaku, jednym z największych mocarzy w naszej historii, po prostu musi trwać. Nie ma żadnych uzasadnień, aby kwestionować zasługi Pielgrzyma, który dotarł do wszystkich zakątków świata z przesłaniem wiary, mądrości, pokoju – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Jak wspominał, w Łomży zachowały się ważne ślady pobytu Ojca Świętego z jego pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku. Był w mieście 4 i 5 czerwca. W Katedrze spotkał się m.in. z pielgrzymami z Litwy, w Wyższym Seminarium Duchownym spędził noc i rozmawiał z duchowieństwem, przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zwracał się do 100 tysięcy uczestników mszy, w szczególny sposób do polskich rolników.    

– Wielu łomżyniaków wspomina z dumą możliwość osobistego spotkania z papieżem Janem Pawłem II. Wierzymy, że czuwa nad nami i pomaga cały czas – dodał wicemarszałek.  

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama