Wspomaganie parkowania – Park Assistant

Już w 2007 roku w produkcji seryjnej znajdzie się nowatorski system Park Assistant, którego głównym zadaniem będzie ułatwienie kierowcom sprawnego zaparkowania samochodu.
Przy pomocy zainstalowanych z boku samochodu czujników ultradźwiękowych Park Assistant zmierzy długość i głębokość miejsca do parkowania w trakcie przejeżdżania obok. Jeśli luka będzie wystarczająco szeroka, system przy pomocy obliczonej automatycznie strategii wprowadzi samochód na miejsce parkingowe. Wskazówki mogą być realizowane w formie komend głosowych: „do tyłu”, „naprzód”, „skręt kierownicy w lewo”, „skręt kierownicy w prawo” lub w postaci wskazań optycznych.
W drugiej wersji systemu, wymagającej odpowiedniego wyposażenia pojazdu w elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, Bosch zrealizuje wizję automatycznego parkowania – kierowca będzie musiał tylko sterować pedałem gazu i hamulca. Ta generacja systemu będzie dostępna prawdopodobnie w 2008 roku jako opcja wyposażenia dodatkowego. Pomimo zautomatyzowania funkcji, kierowca wciąż pozostaje w pełni odpowiedzialny za efekt i w każdej chwili ma możliwość ingerencji w manewry systemu, jak również samodzielnego zaparkowania pojazdu.
autor: Bstok.pl
Źródło Bosch

Reklama