Reklama

Wspólne kibicowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej z Prezydentem RP oraz wizyta w Centrum Nadzoru w Białymstoku

W bazie wojskowej w Nowej Łuce Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda i Wicepremier-Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji oraz żołnierzami wspólnie kibicowali Reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas meczu z Meksykiem rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.


Po zakończonym spotkaniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda złożył wizytę w Centrum Nadzoru, które mieści się na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, skąd całodobowo monitorowana jest granica polsko-białoruska. Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek zapoznał Pana Prezydenta z aktualną sytuacją migracyjną na ochranianym odcinku granicy, a także z funkcjonowaniem Centrum Nadzoru.


W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace nad pierwszym odcinkiem bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej. W najbliższych dniach będą odebrane kolejne odcinki elektronicznej bariery.


Bariera elektroniczna będzie miała długość ok. 206 km i będzie stanowić jeden z najważniejszych elementów zapory na granicy polsko-białoruskiej.


Zdjęcia: Podlaski OSG / KPRPPodlaska Straż Graniczna

Reklama