Współczesność Car Audio według Chrysler Group

Od dłuższego już czasu kierowcy samochodów Chrysler, Jeep lub Dodge mogą słuchać zapisanej w formie plików MP3 muzyki z iPodów, odtwarzaczy MP3 i płyt CD/MP3 poprzez ‘pokładowe’ systemy audio.
Funkcjami odtwarzacza iPod można sterować przyciskami na kierownicy – dokonując wyboru utworów muzycznych pod kątem nazwiska wykonawcy, nazwy albumu lub playlisty – po czym przeglądać je na wyświetlaczu radio-odtwarzacza. Służy temu opcjonalny zestaw „iPod Integration Kit” – dostępny już obecnie u autoryzowanych dealerów Chrysler Group w USA za 175 $ (rekomendowana cena detaliczna) plus koszt instalacji. Zestaw ten nadaje się nie tylko do samochodów nowych, ale i poprzednich modeli Chrysler Group z lat 2004 – 2006. Jest to pierwsza tego typu oferta na rynku.
Oprócz iPoda – do systemu audio w większości pojazdów Chrysler Group można podłączać również i inne odtwarzacze MP3, wykorzystując dodatkowe gniazdko wejściowe na przedniej płycie odbiornika radiowego. Dotyczy to samochodów Chrysler 300C i PT Cruiser, Dodge Charger, Dakota, Durango, Magnum i Ram oraz Jeep Commander i Grand Cherokee modelu roku 2006. Wśród MY 2007 są to dodatkowo – Chrysler Aspen i Sebring, Dodge Caliber i Nitro oraz Jeep Compass, Patriot i Wrangler. Połączenia dokonać można zwykłym przewodem audio 3,5 mm, który dostępny jest w sklepach z akcesoriami RTV.
Także i większość fabrycznych radioodtwarzaczy jedno- i wielopłytowych w pojazdach produkcji Chrysler Group jest kompatybilna z CD/MP3. W porównaniu ze ‘markowymi’ CD – zapis w formacie MP3 pozwala zmieścić znacznie więcej ulubionych utworów muzycznych na pojedynczej płycie.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama