» Wsparcie Audi motorem napędowym juniorskiego golfa w Polsce

Wsparcie Audi motorem napędowym juniorskiego golfa w Polsce

  Dodano: 2022-08-18

Wyświetlono: 46 razy

Marka Audi współpracuje z PZG już od 2016 r. Od tego czasu jest partnerem generalnym związku wspierającym organizację cyklu mistrzostw Polski, organizatorem polskiej edycji turnieju Audi quattro Cup, ale przede wszystkim angażuje się w rozwój sportu wśród najmłodszych golfistów.

 

„Pasję do sportu i zdrowej rywalizacji buduje się nie tyle wśród doświadczonych graczy, co wśród dzieci i młodzieży. To oni będą lada dzień motorem napędowym polskiego golfa. Dlatego poza naszym zaangażowaniem w turnieje dla dorosłych to właśnie wsparcie golfa juniorskiego jest jednym z kluczowych obszarów naszych działań ” – mówi Przemysław Schwarz, dyrektor marketingu Audi. 

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów to rozłożony na wiele lat projekt PZG, którego celem jest: 

– popularyzacja golfa wśród dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie liczby juniorów czynnie uprawiających golfa oraz podnoszenie ich poziomu szkoleniowego, wspieranie działania najaktywniejszych klubów golfowych w kierunku utworzenia struktury organizacyjno-szkoleniowej – sekcji juniorskich, 

– stworzenie możliwie szerokiej bazy szkoleniowej, z której wyselekcjonowani najlepsi i najbardziej zmotywowani zawodnicy będą następnie kwalifikowani do kadry narodowej, a wyróżniający się spośród nich do reprezentacji Polski. 

 

„Dzięki nieocenionemu wsparciu Audi przy realizacji programu, w ostatnich latach liczba juniorów zrzeszonych w PZG rośnie w tempie do 10% rocznie” – powiedział Radosław Frańczak, prezes zarządu PZG. 

 

W ramach projektu organizowany jest Junior Tour – cykl rozgrywek, który ze względu na rosnącą frekwencję od 2021 został podzielony na Kids Tour: rozgrywki dla dzieci i młodzików (do 12 roku życia) oraz Junior Tour: dla zawodników od 13 do 21 roku życia. 

 

W tym sezonie pod egidą marki Audi odbędzie się łącznie 6 dwudniowych turniejów Audi Junior Tour dla juniorów młodszych, juniorów oraz zawodników U21, a w ramach Audi Kids Tour rozegranych zostanie 6 jednodniowych turniejów oraz dwudniowy finał. 

 

Audi to marka mająca sport wpisany w swoje DNA. Jej legendę budują historyczne już zwycięstwa Audi quattro w rajdach samochodowych, współczesne sukcesy np. w długodystansowych wyścigach FIA-WEC z prestiżowym 24-godzinnym wyścigiem w Le Mans na czele czy w serii wyścigów DTM. Audi angażuje się również w wiele innych dziedzin sportu, oddających najważniejsze dla marki wartości: sportowego ducha, technikę i precyzję. Od ponad 30 lat pod znakiem czterech pierścieni w kilkudziesięciu krajach świata odbywają się turnieje Audi quattro Cup, ze światowym finałem. To największy spośród amatorskich turniejów golfa na świecie i jedyny, który tak silnie związany jest z marką Audi. 

 

Tekst powstał we współpracy z Polskim Związkiem Golfa.

Źródło: Audi, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Fakty i ciekawostki o Audi RS 6.
» Audi i Vogue odkrywają piękno polskich miast
 Inne artykuły

» Fakty i ciekawostki o Audi RS 6. 2022-08-16
  Audi RS 6 Avant 2019 Czy wiesz, że….? … system dynamicznej kontroli jazdy DRC (Dynamic Ride Control) zastosowano w pierwszej generacji Audi RS 6 (C5), jest stosowany do dziś, również w obecnej generacji (C8), i ma wciąż tę samą, niezmienioną zasadę działania?… więcej »

» Audi i Vogue odkrywają piękno polskich miast 2022-08-16
  Duże miasta w Polsce mogą być doskonałym kierunkiem wakacyjnych podróży. Przekonać się mogą o tym czytelnicy magazynu Vogue, którzy wraz z sierpniowym wydaniem otrzymują też specjalny dodatek – przewodnik Vogue Polska Travel. Partnerem wydania specjalneg… więcej »

» Honda dopisuje nowe karty historii modelu Hornet 2022-08-16
  Honda HORNET W 2022 roku Honda ogłosiła plan wprowadzenia w Europie modelu CB750A Hornet, jako następcy CB600F, modelu, który zapoczątkował nowy trend – naked streetfighterów – w branży motocyklowej. Na szkicach koncepcji projektowej Horneta na rok 2023, odważn… więcej »

» HONDA CRF125F NA ROK 2023 2022-08-04
  23YM_CRF125F_EXTREME_RED_RHS Aktualizacje gamy modelowej: CRF125F na rok 2023 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci – CRF250R i CRF450R…. więcej »

» HONDA CRF110F NA ROK 2023 2022-08-04
  23YM_CRF110F_EXTREME_RED_RHS Aktualizacje gamy modelowej: CRF110F na rok 2023 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci – CRF250R i CRF450R…. więcej »

» HONDA CRF50F NA ROK 2023 2022-08-04
  23YM_CRF50F_EXTREME_RED_RHS Aktualizacje gamy modelowej: CRF50F na rok 2023 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci – CRF250R i CRF450R…. więcej »

» Poczuj klimat Kalifornii w nowym kabriolecie Forda 2022-07-28
  Ford Mustang Mach-E kabriolet Warszawa, 28 lipca 2022 r. – Rekordowe osiągi, legendarny, przykuwający uwagę design i niepowtarzalne wrażenia z jazdy – także z otwartym dachem! Ford Mustang California Special debiutuje właśnie na polskim rynku. Nowy kabriolet Forda to świetna p… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama