Reklama

Wrześniowa rocznica

Co roku 1 września w Białymstoku odbywają się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obrony miasta we wrześniu 1939 r. W tym roku przypada 82. rocznica tych wydarzeń. W środę (1 września) pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku ponownie oddamy hołd żołnierzom, którzy wtedy walczyli i polegli. Tego dnia obchodzić będziemy również Dzień Weterana.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców miasta do udziału w uroczystym złożeniu kwiatów w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbędzie się 1 września o godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku. W południe w mieście uruchomione zostaną syreny alarmowe, które przypomną o wydarzeniach z 1939 r.

Oprócz uroczystości pod pomnikiem w tym dniu zostaną także odprawione nabożeństwa rocznicowe. O godz. 8.00 w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy gen. W. Sikorskiego zostanie odprawiona panichida za obrońców miasta z września 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. O godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy ks. abp. R. Jałbrzykowskiego odbędzie się msza, również w intencji obrońców miasta i poległych.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama