Reklama

Wręczenie nagrody im. Kazaneckiego

Za tydzień, 22 marca, w kawiarni muzycznej Fama zostanie wręczona Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2018 roku.

Uroczyste ogłoszenie laureata tegorocznej, 28. edycji nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego odbędzie się podczas gali w białostockiej Famie przy ul. Legionowej 5, o godz. 19.00. Organizatorami tego wydarzenia kulturalnego są Miasto Białystok i Białostocki Ośrodek Kultury, a partnerem – BookBook ex-Księgarnia Rolnicza.  

– Zapraszam białostoczan do udziału w uroczystej gali, podczas której poznamy laureata tegorocznej nagrody literackiej prezydenta Białegostoku. Ta nagroda ma duże znaczenie w promowaniu literatury i kultury miasta oraz naszego regionu. Cieszę się, że z roku na rok konkurs rozwija się i popularyzuje wiedzę na temat twórczości Wiesława Kazaneckiego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Do 28. edycji konkursu specjalna kapituła nominowała czworo twórców. Są to: Piotr Janicki nominowany za tom poetycki bez tytułu, Iwona Menzel za książkę „Po wsze czasy”, Piotr Nesterowicz za książkę „Jeremiasz”, Krzysztof Czyżewski za całokształt dotychczasowej twórczości z uwzględnieniem książki „Żegaryszki”.

W tej edycji nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zgłoszonych 27 utworów i tytułów oraz jeden autor za całokształt dotychczasowej twórczości. Już 22 marca poznamy laureata konkursu. Wcześniej kapituła z listy czworga nominowanych twórców wybrała kandydata do nagrody i przedstawiła swoją opinię prezydentowi Białegostoku. 

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok