Reklama

Wręczenie nagrody artystycznej

Adam Woronowicz, Fundacja Teatr Papahema, Andrzej Kalinowski i Wiesław Wróbel zostali laureatami 26. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za 2018 rok. Wręczenie nagród odbyło się w minioną niedzielę (23 czerwca).

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku – za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury – przyznawana jest twórcom i animatorom, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do wzbogacenia życia kulturalnego Białegostoku, poszerzenia oferty kulturalnej oraz do promocji miasta w kraju i za granicą. Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: artystycznej, organizatorskiej i ochrony dziedzictwa.

Do nagrody artystycznej za 2018 rok zgłoszono 19 kandydatów. Uwzględniając opinię kapituły Prezydent Miasta Białegostoku przyznał nagrodę artystyczną za 2018 rok:

  • Adamowi Woronowiczowi – za całokształt dotychczasowej działalności w dziedzinie filmu i teatru – 17 tys. zł,
  • Fundacji Teatr PAPAHEMA – za dotychczasowe dokonania artystyczne w dziedzinie teatru ze szczególnym uwzględnieniem spektaklu „Proces. Rekonstrukcja” – 17 tys. zł,
  • Andrzejowi Kalinowskiemu – za organizację Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur” – 17 tys. zł,
  • Wiesławowi Wróblowi – za całokształt dotychczasowej działalności na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego – 17 tys. zł.  

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Cieszę się, że w ten sposób mogę uhonorować ich nieocenioną pracę na rzecz rozwoju kultury i Białegostoku.

Wręczenie nagrody – z wyjątkiem Adama Woronowicza, który odebrał ją wcześniej – miało miejsce 23 czerwca 2019 r., podczas koncertu w trakcie Dni Miasta Białegostoku. Uroczystość uświetnił występ Anny Jurksztowicz.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok