Wrastające paznokcie a wizyta u podologa.

Reklama

Problem z wzrastającym paznokciem budzi dyskomfort. Wiele razy każdy z nas słyszał mnóstwo opowieści o bolesnych zabiegach, dzięki którym można zlikwidować stan zapalny wokół płytki paznokcia. W istocie wzrastające paznokcie mogą być wynikiem:

  • uwarunkowań genetycznych
  • chorób skóry
  • urazów
  • nieodpowiedniego obuwia

Co robić w przypadku wzrastającego paznokcia?

Nie należy samemu na własną rękę podejmować działań, które naszym zdaniem przywrócą kształt, oraz prawidłową kondycję paznokciom. Zdarza się, że przez brak zaufania do zabiegów chirurgicznych, osoba cierpiąca stara się pomóc sobie sama, lub ból jest tak silny, że nie chcą czekać do wizyty lekarskiej. Jednak należy podkreślić, że pomimo wszystko występuje duże ryzyko pogłębienia problemu w ten sposób. Jeśli chirurg budzi złe skojarzenia, można udać się do podologa.

Wzrastający paznokieć, a pomoc podologa

Konsultacje podologiczne opierają się przede wszystkim na wywiadzie. Dzięki rozmowie, specjalista może dobrać indywidualną terapię. Zdarza się, że paznokcie wzrastające, mylone są z wkręcającymi. W związku z tym, pedicure za pomocą frezarki tu nie wystarczy. Podolog to osoba z szeroką wiedzą teoretyczną, oraz doświadczeniem. Wie, że sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania problemu. Niekiedy wystarczy skorzystać z małej interwencji, która polega na założeniu opatrunku, a czasem konieczne jest stosowanie klamry. Wszystko zależy od sposobu leczenia, ustalonego na podstawie diagnozy, przeprowadzonej u podologa w białymstoku.

Metody leczenia podologicznego

 W trakcie pierwszego badania podolog ocenia poziom zaawansowania schorzenia, oraz informuje pacjenta o różnych metodach, dzięki którym można pożegnać się z bólem. Wszystkie sposoby leczenia wykonywane w gabinetach podologicznych, są łagodniejsze od zabiegów chirurgicznych. Gdy wzrastający paznokieć stanowi duży problem, oraz jego stan zaawansowania nie jest pobieżny do wyboru są dwie terapie. Należą do nich:

  • klamry ortonyksyjne, występuje w wielu rodzajach, o działaniu polegającym na wyprostowaniu paznokcia i nadaniu płytce paznokcia odpowiedniego kierunku wzrostu.
  • metoda Arkady, polegająca na prostowaniu paznokcia, na skutek podnoszenia bocznych jego krawędzi do góry Dzięki temu ograniczony jest proces wzrastania.

Podolodzy świadzą także usługi do firm i oferują przeróżne pakiety firmowe dla swoich pracowników. Jedną z takich firm jest sklep internetowy w kategorii dom i ogród renovey.com

Reklama