Reklama

Władcy przygód wkrótce w Skandynawii

Polska przygodowa komedia familijna „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” – już w polskich kinach, a wkrótce film trafi na ekrany kin w Skandynawii. Produkcja filmu została wsparta finansowo przez miasto Białystok, także część zdjęć była kręcona w naszym mieście.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to propozycja dla widzów, którzy w kinie szukają rozrywki i chcą przenieść się w zupełnie inny świat. Twórcy podkreślają, że film jest hołdem złożonym amerykańskiemu kinu przygodowemu. „Władcy przygód” opowiadają historię dwojga nastolatków – Franka i Izki –  którzy muszą połączyć siły, aby pomóc przyjacielowi wrócić do krainy Oblivio. Film w reżyserii Tomasza Szafrańskiego w czwartek, 21 marca, trafił do kin w całej Polsce. Niebawem pojawi się również poza granicami kraju. Również w czwartek, 21 marca, została potwierdzona dystrybucja na terytorium Królestwa Norwegii oraz Królestwa Danii. W Norwegii film będzie wyświetlany w ok. 20 kinach, a sama dystrybucja rozpocznie się w okolicach Dnia Dziecka.

To wspaniała wiadomość, bo z pewnością ten film przyczyni się do promocji Białegostoku w kraju i zagranicą – mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki. – Cieszę się, że mogliśmy wspomóc jego powstanie.

Zdjęcia do filmu powstawały między innymi w Białymstoku i okolicach z udziałem białostockich aktorów. Produkcja została wsparta przez Miasto Białystok kwotą 135 tys. zł
w ramach konkursu filmowego (Białostocki Fundusz Filmowy 2016).

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa muzyka, komponowana przez pół roku w Los Angeles, za którą odpowiada m. in. Carl Rydlund. Twórca pracował przy takich amerykańskich produkcjach, jak „Interstellar” i „Dunkierka”. W przypadku „Władców przygód” odpowiadał za orkiestrację, a muzykę skomponował Fred Emory Smith. Piosenkę będącą tematem muzycznym filmu wykonał pochodzący z Lipska na Podlasiu Janusz Panasewicz.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok