Reklama

Wkrótce ruszy lodowisko

Po gali bokserskiej rozpoczną się prace związane z zamrażaniem płyty i lodowej tafli. Białostockie lodowisko planuje otworzyć się dla amatorów łyżwiarstwa w piątkowe popołudnie, 10 września.

Na ten moment czekają wszyscy miłośnicy jazdy na łyżwach. Po miesiącach przerwy w funkcjonowaniu ogólnodostępnej ślizgawki, Lodowisko Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowuje się do nowego sezonu jesienno-zimowego.  

W piątek, 3 września o godz. 19:00 w hali Lodowiska odbędzie się Gala Boksu „Białystok Chorten Boxing Show V”. W walce wieczoru Przemysław Gorgoń będzie walczył z Karolem Welterem o Mistrzostwo Rzeczpospolitej Polski wagi super średniej. Wystąpi również zawodnik wagi ciężkiej Jakub Sosiński, który toczył efektowne pojedynki z Kamilem Bodziochem. Na ringu pojawią się także Łukasz Pławecki – były Mistrz Świata w kickboxingu, a także Piotr Mirga, Marcin Małyszka, Krzysztof Warekso, Damian Zawieruszyński. Atrakcją gali będzie walka kobiet. Angelika Krysztoforska – dwukrotna wicemistrzyni Europy w karate kyokushin – zmierzy się z debiutantką z Wegier- Doriną Macsar. Bilety na to wydarzenie można kupić przez stronę: https://www.eventim.pl/artist/bialystokchortenboxingshow/ lub w dniu gali od godz. 17:30 w hali Lodowiska.

Po tym wydarzeniu rozpocznie się przygotowywanie płyty lodowiska dla łyżwiarzy. Ten proces trwa zazwyczaj kilka dni. Na zmrożoną płytę lodowiska wylewana jest warstwami woda, która zamarzając tworzy taflę lodu. Zakładając, że cały proces przebiegnie pomyślnie, planujemy otwarcie lodowiska na ogólnodostępne ślizgawki w piątek, 10 września od godz. 17:00.

   Z Lodowiska korzystają sportowcy trenujący short track w Łyżwiarskim Klubie Sportowym „Juvenia”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz hokeiści Husarii Białystok.

Lodowisko będzie funkcjonowało zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi. Aktualnie to 75% standardowego obłożenia obiektu. Do limitu nie są wliczane osoby, które okażą obsłudze zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19.

W przerwie w funkcjonowaniu ślizgawki w obiekcie wykonano kilka znaczących remontów.  

W ostatnich miesiącach hala lodowiska zyskała nowe wydajne i energooszczędne oświetlenie. Zamontowano nowe oprawy ledowe o intensywnym świetle z okablowaniem zasilającym. Dzięki temu zwiększy się komfort użytkowników obiektu – amatorów łyżwiarstwa oraz trenujących tu zawodników short-tracku. Lepsze, jaśniejsze oświetlenie umożliwi rejestrację lub transmisję wydarzeń sportowych w wysokiej jakości obrazu.  

Zdjęcie: BOSiR

Reklama