Reklama

Wiosna, czyli motocykle i gokarty wracają na Tor

W cieplejszych miesiącach białostocka arena motoryzacyjna może zaprezentować pełnię możliwości. Jazdy wznawiają kierowcy motocykli i gokartów. Z tego miejsce może korzystać każdy – także ci, którzy nie mają prawa jazdy.

Tor Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sporu i Rekreacji, to miejsce do ćwiczenia umiejętności prowadzenia praktycznie każdego pojazdu. Przez cały rok korzystają z niego kierowcy samochodów. Wiosną, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, rozpoczyna się tu sezon motocyklowy i gokartowy.

Pierwsze w tym roku jazdy motocyklowe zaplanowane są na piątek, 24 marca. Podczas jazd wymagane są kombinezon jedno- lub dwuczęściowy, kask, odpowiednie obuwie i rękawice. 30 minut przed startem odbywa się odprawa kierowców – obecność jest obowiązkowa.

Godzina jazdy motocyklem na Torze Białystok kosztuje 40 zł, dwie godziny – 75 zł. Można się na nie zapisywać przez stronę: https://miejskoaktywni.pl/tor – klikając w harmonogramie w wybrany dzień. Opłata za dodatkowego kierowcę wynosi 15 zł za godzinę oraz 30 zł za dwie godziny i pobierana jest na miejscu. Jazdy motocyklowe od wiosny do jesieni na Torze Białystok planowane są zazwyczaj w czwartki i piątki.

Grupy motocyklowe wynajmują obiekt także w weekendy, kiedy można zapisać się na indywidualne treningi i grupowe szkolenia. Prowadzą je: Rzońca, Stando Motor, Drunk Ninja Racing Team, PM Racing Team oraz Race Track Riders. Kontakt z instruktorami z tych grup można nawiązać przez ich strony internetowe i profile w mediach społecznościowych. 

Z Toru Białystok korzystają już kierowcy gokartów. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała forma podnoszenie swoich umiejętności za kierownicą. Karting pozwala zrozumieć zagrożenia i zjawiska związane z zachowaniem się w różnych sytuacjach na drodze oraz nabyć umiejętności przewidywania, rozpoznawania i unikania sytuacji krytycznych w ruchu drogowym. Koszt uczestnictwa w jazdach swobodnych własnym gokartem wynosi 60 zł za dwugodzinną sesję. Pierwsze w tym roku jazdy gokartowe odbędą się 5 kwietnia. Ten rodzaj treningu będzie się odbywał zazwyczaj w środy.

Przez cały rok na Torze Białystok odbywają się swobodne jazdy samochodowe. Za 50 zł można jeździć przez godzinę. Od kwietnia 2023 r. swobodne jazdy samochodowe będą się odbywały zwyczajowo w poniedziałki i w niektóre wtorki. Osobom, które przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy lub chcą po raz pierwszy usiąść na fotelu za kierownicą organizujemy jazdy samochodowe dla początkujących. Takie osoby z opiekunami i własnymi autami zazwyczaj zapraszamy we wtorki na pierwszą sesję.

Tor jest także miejscem treningów kierowców trenujących jazdy w poślizgu. Takie jazdy zazwyczaj mamy zaplanowane na trzeciej sesji przy jazdach samochodowych. Dwa razy w miesiącu obiekt oddajemy na wydarzenia lub treningi driftowe.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące tego obiektu  – ceny, sposoby rejestracji, najbliższe imprezy, terminy zaplanowanych jazd, regulamin – znajdują się na stronie: https://miejskoaktywni.pl/tor. Jesteśmy w stanie zorganizować jazdy także w dodatkowych terminach. Można je umawiać telefonicznie pod nr tel. 699 677 115 lub mailowo na adres: tor@bosir.bialystok.pl.

foto: BOSiR

Reklama

Reklama