Reklama

Wigry Suwałki rezygnują z II ligi

„Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023.

Konferencja prasowa z Członkami Zarządu Klubu odbędzie się w dniu 27 czerwca (poniedziałek) 2022 roku, o godz.  11.00, w sali prasowej w siedzibie Klubu przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.”

Tyle oficjalny komunikat. Następny sezon w IV lidze zapowiada się wieć naprawde ciekawie. W poprzednim sezonie rywalizowały trzy zespoły z III ligi. Teraz będziemy mieli drużynę, która walczyła od wielu lat w II lidze. Sytuacja finansowa klubu sprawi, że część zawodników zapewne odejdzie. Ale część zapewne pozostanie. I pokaże swe umiejętności na naszych lokalnych boiskach.

Ponadto w IV lidze grają rezerwy Wigier Suwałki. W nadchodzącym sezonie czekają nas zatem mecze pierwszej drużyny z rezerwami.

Info i grafika: Wigry Suwałki

Artykuł Wigry Suwałki rezygnują z II ligi pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama