Reklama

Wigilia na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy w swoich domach, wcześniej będzie można podzielić się opłatkiem z innymi mieszkańcami naszego miasta. Ekumeniczna Wigilia Miejska, tradycyjnie organizowana dla mieszkańców, odbędzie się w Białymstoku w najbliższą niedzielę, 23 grudnia o godzinie 13.00, na Rynku Kościuszki.

Miejską wigilię – podobnie jak w latach ubiegłych – przygotowuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA wspólnie z prezydentem Białegostoku. Organizatorzy zapraszają na to uroczyste, doroczne spotkanie wszystkich mieszkańców miasta, bez względu na wyznanie, którzy zechcą razem przeżywać nadchodzące święta. Życzenia białostoczanom złoży Prezydent Miasta Białegostoku, a arcybiskupi Kościołów katolickiego i prawosławnego przekażą błogosławieństwo.

– Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na tę uroczystość – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To wspaniałe przeżycie, poczucie wspólnoty, jedności, kiedy możemy wszyscy razem cieszyć się Bożym Narodzeniem. W tym roku miejska wigilia zgromadzi białostoczan już po raz jedenasty.

Na wszystkich uczestników uroczystości będą czekać wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowali się także białostoccy przedsiębiorcy. Szykowanych jest 12 tysięcy pierogów, ponad dwie tony bigosu, blisko tona śledzi. Nie zabraknie też ryby po grecku, pieczywa. Najbardziej potrzebujący będą mogli zabrać jedzenie do domu.

– To wszystko dzięki dobrym ludziom, którzy nas wspierają w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Wszystkim bardzo dziękujemy – zapewnia ojciec Edward Konkol, szef Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA.

Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Na Rynku Kościuszki zabrzmią świąteczne kolędy w wykonaniu białostockich chórów. Każdego roku w tym spotkaniu biorą udział setki białostoczan. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie tak samo.

Źródło Urząd Miejski Białystok