Reklama

Wielka defilada „Silni w sojuszach”

W defiladzie „Silni w sojuszach” weźmie udział  blisko dwa tysiące osób, w tym żołnierze z pododdziałów Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. W tym roku w defiladzie uczestniczyć będą również funkcjonariusze innych służb mundurowych – Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, a także formacje proobronne, klasy mundurowe i pododdziały uczelni wojskowych.

W defiladzie lądowej przejedzie ponad 200 pojazdów. W komponencie pieszym uczestniczyć będzie  Poczet Sztandarowy Straży Granicznej oraz Kompania Reprezentacyjna SG. Wśród sprzętu prezentowanego przez Straż Graniczną pojawią się samochody patrolowe, terenowe, motocykle, quady, a także pojazdy obserwacyjne PJN i specjalne. Przewoźne Jednostki Nadzoru (PJN) wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt optoelektroniczny, pozwalający na obserwację szczególnie zagrożonych rejonów granicy bez względu na porę i warunki atmosferyczne. Natomiast pojazd specjalny Mercedes Axor, będący ruchomą stacją radarową, służy do ochrony obszarów morskich.

Nad głowami gości przeleci prawie 80 statków powietrznych – samolotów i śmigłowców. Lotnictwo  Straży Granicznej reprezentować będą śmigłowce Kania oraz samoloty Wilga i Mewa.

Defilada odbędzie się na warszawskiej Wisłostradzie, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły. Parada wojskowa i służb mundurowych oraz przejazd pojazdów rozpocznie się o godzinie 14.00 na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową.

Zapraszamy!

  • Defilada „Silni w sojuszach” Defilada „Silni w sojuszach”