Reklama

Wiekowa jubilatka w Białymstoku

Marianna Wiśniewska, mieszkanka Białegostoku, kończy dziś (6 listopada) sto lat. Jubilatkę w tym niezwykłym dniu odwiedził prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Gratulacje, życzenia dalszego życia w zdrowiu, szczęściu i spokoju. Tego wszystkiego nie mogło zabraknąć z tak niezwykłej okazji, jaką są setne urodziny. Pani Marianna świętuje je w otoczeniu rodziny i wnuków. Doczekała ich aż piętnaścioro. Były kwiaty, upominki i oczywiście urodzinowy tort.

– Bardzo się cieszę, że w ostatnim czasie coraz częściej spotyka mnie zaszczyt składania urodzinowych życzeń stuletnim mieszkańcom naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Pani życie to cały wiek historii naszej niepodległej ojczyzny i naszego miasta. Oby następne lata przyniosły pani wszystko, co najlepsze.

W Białymstoku mieszka obecnie 27 osób (25 kobiet i 2 mężczyzn) zameldowanych na stałe, które stuletnie urodziny mają już za sobą. Najstarsza z tych osób – białostoczanka – 11 września skończyła 107 lat. Stulatkowie otrzymujący emeryturę z ZUS dostają dodatkowe świadczenie, które jest wypłacane co miesiąc wraz z emeryturą.

Źródło Urząd Miejski Białystok