Reklama

Wieczór muzyki skrzypcowej w Łomży – XVI Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica

Bezpośrednia transmisja – link do fanpage’a Filharmonii w Łomży.

Aleksandra Szwejkowska-Belica ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła z najwyższą notą dwuletnie studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim (Niemcy). Jest laureatką kilku konkursów skrzypcowych i kameralnych. Koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Palestyna – Betlejem, Słowacja, Czechy, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA). Wykonuje muzykę solową i kameralną. Jej repertuar obejmuje pozycje od baroku do muzyki współczesnej.

Maria Belica jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J.Żebrowskiego w Częstochowie w klasie skrzypiec dr Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Jest laureatką ponad 30 konkursów skrzypcowych i kameralnych (m.in. w Portugalii, Słowacji, Czechach). Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną ZSM w Częstochowie.

Anna Rutkowska-Schock ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Była finalistką Europejskiego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt. Podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize na Sycylii otrzymała nagrodę dla najlepszego pianisty kameralisty. Jako jedna z głównych laureatów tego konkursu wzięła udział w licznych koncertach na terenie USA (m.in. wielokrotnie w Carnegie Hall). Od 2016 r. pianistka jest członkiem australijskiego zespołu kameralnego The Hourglass Ensemble, z którym występuje w regularnych projektach na terenie Australii. 

Link do szczegółów o koncercie.

Link do informacji o  zasadach bezpiecznego korzystania z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez FKWL.

źródło: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
oprac. Anna Augustynowicz
fot. archiwum

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama

Reklama