Reklama

Więcej połączeń w kierunku Warszawy z Białegostoku

PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. podlaskiego

Więcej połączeń w kierunku Warszawy, nowy pociąg relacji Białystok-Zielona Góra – to najważniejsze zmiany dla województwa podlaskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.

PKP Intercity wprowadzi w porannym szczycie więcej połączeń z Białegostoku do Warszawy oraz wieczorem z Warszawy do Białegostoku. Pociągi będą odjeżdżać co godzinę. Połączenia kategorii Intercity w kierunku Wrocławia pojadą przez Częstochową i Opole. Nowością będzie połączenie między Białymstokiem a Zieloną Górą – TLK Paderewski.

Obowiązujący od 9 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Planowany jest ruch jednotorowy na odcinku Czyżew – Małkinia – Sadowne Węgrowskie, to kontynuacja prac modernizacyjnych. Może powodować utrudnienia i wydłużenia czasu jazdy pociągów dalekobieżnych.

Podróż warto planować z wyprzedzeniem

PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem. Z Białegostoku do Warszawy można podróżować komfortowym składem już za 30 zł.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.