Reklama

Wbrew przepisom przez polsko

24-letni Ukrainiec został zatrzymany do kontroli w powiecie suwalskim przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach i z Wydziału Zabezpieczenia Działań (Warmińsko-Mazurski OSG) działających w ramach wsparcia Podlaskiego OSG. Kierowca wraz z cudzoziemcami został przekazany funkcjonariuszom z Placówki SG w Augustowie (Podlaski OSG). Przeprowadzona  doraźna kontrola legalności pobytu cudzoziemców na terytorium naszego kraju wykazała, że przewożeni migranci to obywatele Iranu. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Nielegalnie do Unii Europejskiej przedostali się przez granicę łotewsko- białoruską. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.


Kurier usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został wczoraj (20.09.2023 r.) tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Dodatkowo Komendant Placówki SG w Augustowie wydał decyzję zobowiązującą mężczyznę do powrotu do swojego kraju i zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen na okres 10 lat.


Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy z Litwą zatrzymali 43 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.


Zdjęcia: W-MOSG

  • IMG-20230919-WA0014
    IMG-20230919-WA0014

  • Zatrzymane auto do kontroli
    Zatrzymane auto do kontroli
Podlaska Straż Graniczna

Reklama