Reklama

„W was drzemie potencjał, wy jesteście przyszłością tego regionu”. Młodzi artyści z województwa otrzymali stypendia marszałka

Ponad 300 uczniów zostało docenionych za ubiegłoroczne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Są wśród nich m.in. muzycy, tancerze, aktorzy, młodzież utalentowana plastycznie. W środę, 22 marca, marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie: Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz oraz członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski wręczyli stypendia młodym podlaskim twórcom podczas uroczystej gali, która odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.


– W imieniu własnym, zarządu i radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego gratuluję wszystkim stypendystom. W tym roku mamy ich 301 – to świadczy o tym, jak wielu jest młodych, uzdolnionych ludzi w regionie. I to niezmiernie cieszy – mówił Artur Kosicki.

Podlaskie bogate w talenty

To rekord, jeśli chodzi o liczbę stypendystów (w ubiegłym roku było ich ponad dwukrotnie mniej). Każda z młodych osób będzie przez rok otrzymywać comiesięczne wsparcie w wysokości 250 zł (łącznie 3 tys. zł), które może przeznaczyć np. na zakup instrumentów, warsztaty czy dodatkowe lekcje.

– Bogactwem tego województwa są jego mieszkańcy. To w was drzemie potencjał, wy jesteście przyszłością tego regionu – podkreślił marszałek. – Jesteśmy dumni z tego, że możemy wynagrodzić praktycznie wszystkich, którzy złożyli do nas wniosek i którzy uzyskali pozytywną ocenę formalną. Jesteście wspaniali!

Wielki dzień

Dla młodych stypendystów środowa gala to czas pełen wzruszeń. Jak zgodnie podkreślali, przyznane wyróżnienia to dla nich wyraz wsparcia ze strony władz regionu, dowód na docenienie ich dokonań.

Natalia Kalinowska stypendium otrzymała za fotografię. To jej pasja.

– Wygrałam wiele konkursów, również międzynarodowych. Potrzebuję nowego sprzętu do obróbki zdjęć i otrzymane pieniądze przeznaczę na laptopa, by stać się jeszcze lepsza w tym, co robię – zapowiedziała.

Wiktoria Gać na co dzień śpiewa w Bielskim Domu Kultury w Studiu Piosenki „Fart”.

– Jeździmy na różnego rodzaju festiwale, konkursy, koncerty. Jest tego naprawdę dużo, ale jest też dużo sukcesów na koncie. Mamy różne projekty, nagrywamy płyty. Dzięki stypendium będę mogła dalej rozwijać swoją pasję – podkreśliła.

Z kolei Michalina Ambrożej swoje wyróżnienie wywalczyła, od sześciu lat tańcząc towarzysko. Wsparcie od zarządu województwa przeznaczy na lekcje i obozy taneczne.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama