W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Data publikacji 16.03.2022

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo. Do tych działań włączyli się również mundurowi z podlaskiej grupy Speed, którzy z powietrza czuwali nad bezpieczeństwem pieszych.

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na łamanie przepisów drogowych, zwłaszcza w relacji kierujący – pieszy. Przyglądali się zachowaniu kierowców i pieszych, w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z ich udziałem. Nad łomżyńskimi ulicami po raz kolejny pojawił się policyjny dron. Policjanci z podlaskiej grupy Speed obserowali zachowania kierowców i pieszych z dużej odległości i w bardzo dobrej jakości.

Tylko jednego dnia mundurowi ujawnili łącznie 75 wykroczeń, z czego 60 z winy kierowców, a 15 popełnionych przez pieszych. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych. Natomiast do głównych wykroczeń kierowców należą: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Właśnie taki kierowca wpadł w oko kamery policyjnego drona. Został on zatrzymany, tuż po południu na ulicy Piłsudskiego. 37-letni mieszkaniec gminy Piątnica został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Przypominają także, że nawet niewielki odblask może pomóc kierowcy zauważyć pieszego, który porusza się po drodze. Niech będzie on nieodzownym elementem naszego ubioru!

Źródło: Podlaska Policja

Reklama