Reklama

W Teatrze Dramatycznym zbliża się premiera spektaklu „Posprzątane”

„Posprzątane” to spektakl na podstawie sztuki, której autorem jest Sarah Ruhl. Będzie to wzruszające i jednocześnie zabawne przedstawienie, pełne symboliki, ciekawych archetypów, zaskakujących dialogów i kontrastu. Jego premiera odbędzie się o godzinie 19: 00 w sobotę 18 listopada w Uniwersyteckim Centrum Kultury.


Fabuła koncentruje się wokół losów piątki bohaterów, miotanych gwałtownymi zrządzeniami losu. Będzie to opowieść o skomplikowanej naturze kobiet i ich niezwykłych więzi, zbudowanej wobec zagrożenia, krzywdy i niesprawiedliwości. Przedstawienie podejmie też próbę zestawienia ze sobą kultury ameryki południowej i północnej z wszystkimi dzielącymi je odmiennościami.

Reżyseria tego spektaklu została powierzona Bożenie Baranowskiej, doświadczonej reżyserce, aktorce teatralnej i filmowej.

– Autorka naszej sztuki jest bardzo dobrą pisarką, uhonorowaną dwukrotnie nagrodą Pulitzera, zafascynowaną motywem Eurydyki i Orfeusza. Napisała libretto operowe pod tytułem „Eurydyka”. Zwykle to Orfeusz jest na pierwszym planie, a ona to odwróciła – mówiła Bożena Baranowska. ­– Jest to bardzo dobry tekst, bo zawiera symbole i archetypy – tę głębię Jungowską, której poszukiwania nauczyłam się w pracy z Krystianem Lupą – dodała.

W zanurzeniu się w historię wystawianej sztuki pomogą kostiumy przygotowane w tym celu przez Hannę Sibilski, a także abstrakcyjna scenografia stworzona przez André Putzmanna.

Bilet na spektakl premierowy kosztuje 75 złotych. W kolejnych dniach wystawiania sztuki koszt biletu normalnego wyniesie 65 zł, ulgowego 55 zł, a studenckiego 40 zł.

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
oprac.: Dawid Korpacz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama