Reklama

W sobotę gramy z Radomiakiem

Już w najbliższą sobotę 06.sierpnia Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny mecz PKO BP Ekstraklasy. Żółto-Czerwoni podejmą przy Słonecznej Radomiaka Radom. Co trzeba wiedzieć o tej drużynie?

Za pierwszy mecz w historii klubu uznaje się, rozegrany w 1911 roku, domowe spotkanie ze Stellą Warszawa, zakończone zwycięstwem gospodarzy 5:2. W późniejszym okresie, w związku z wybuchem I wojny światowej, działalność klubu została zawieszona.  W 1945 roku powstał Radomiak Radom.

Sezon 2021/2022 Radomiak Radom zakończył na 7. miejscu w tabeli z 48 punktami. Bilans radomian to 11 zwycięstw, 15 remisów i osiem porażek. Zdecydowaną większość punktów Radomiak zdobył jesienią, kiedy zanotował m.in. serię 12 meczów z rzędu bez porażki. Wiosną przyszło więcej strat punktów, co spowodowało zwolnienie dotychczasowego trenera, Dariusza Banasika, którego pod koniec kwietnia zastąpił obecny szkoleniowiec, Mariusz Lewandowski.

W niedawno rozpoczętym sezonie Radomiak zanotował dwa remisy i porażkę na przestrzeni trzech dotąd rozegranych kolejek. Obecnie zespół z Radomia zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji z dwoma punktami na koncie. Radomianie zaczęli od domowego remisu 1:1 z beniaminkiem, Miedzią Legnica. Później były remis 1:1 ze Stalą Mielec oraz zeszłotygodniowa porażka 0:3 z Górnikiem Zabrze.  

Trwające letnie okno transferowe jest w Radomiu dosyć pracowite. Szeregi Radomiaka   opuściło 10 zawodników, w tym najlepszy strzelec Karol Angielski, który przeniósł się do Turcji.   Jeżeli chodzi o nabytki, to kibice Radomiaka nie mogą narzekać na nudę.  Zakontraktowano ośmiu nowych zawodników, m.in. szwajcarskiego pomocnika Roberto Alvesa (12 goli i 12 asyst), doświadczonego bocznego obrońcę Mateusza Grzybka  z Niecieczy czy brylującego w minionym sezonie na boiskach eWinner II ligi 23-letniego napastnika z Grabarni Kraków, Michała Feliksa. Poza nimi wypożyczono dwóch bramkarzy – Jakuba Ojrzyńskiego z angielskiego Liverpool FC oraz Gabriela Kobylaka z Legii Warszawa

– W ostatnim tygodniu dużo pracowaliśmy nad skutecznością. Nasz najbliższy rywal lubi grać ofensywnie, chociaż oczywiście tę tezę zweryfikujemy po końcowym gwizdku sobotniej potyczki. Sam jestem ciekawy, na jaki wariant zdecyduje się trener Lewandowski – powiedział przed meczem z Radomiakiem Radom trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk.

Info i zdjęcie za:jagiellonia.pl

Artykuł W sobotę gramy z Radomiakiem pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama