Reklama

W Przytułach strażacy oddali hołd druhom, którzy odeszli – Portal informacyjny województwa podlaskiego

Ponad 20 pocztów sztandarowych, szereg wozów strażackich na ulicy między kościołem a strażnicą. W Przytułach w niedzielę, 27 listopada, spotkali się strażacy ochotnicy z powiatu łomżyńskiego, by oddać hołd druhom, którzy odeszli. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś.


Doroczna msza w intencji łomżyńskich strażaków z jednostek ochotniczych i zawodowych to tradycja. Odbywa się za każdym razem w innej parafii. 

– Mamy około tysiąca strażaków OSP w naszym powiecie. Jestem dobrej myśli na przyszłość, bo jest dopływ młodych ludzi, przybywa drużyn żeńskich i młodzieżowych, zapewne także dlatego, że dzięki m.in. wsparciu urzędu marszałkowskiego możemy korzystać z nowoczesnego sprzętu – stwierdził Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego, a zarazem szef powiatowych struktur OSP.

Strażaków zawodowych reprezentował brygadier Adam Kalinowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.  

– Wspólnie tworzymy tradycję naszej służby. Współpraca z jednostkami OSP w powiecie łomżyńskim jest bardzo dobra. Nie dalibyśmy sobie sami rady, a widać to zwłaszcza w sytuacjach klęsk naturalnych – powiedział brygadier Adam Kalinowski.

Gospodarzem uroczystości zakończonej pyszną strażacką grochówką był prezes OSP w gminie Przytuły Grzegorz Fidura, a wśród gości liczną grupę stanowili przedstawiciele samorządów.   

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama