Reklama

W podziękowaniu za rozwój i promocję podlaskiej kultury

To muzyczny ukłon samorządu województwa oraz Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK) w stronę dyrektorów regionalnych instytucji kultury oraz ich pracowników. Koncert „WyTwórcy kultury”, którego gwiazdą był zespół LemOn, odbył się w sobotę, 2 grudnia, w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zebranych gości przywitał marszałek Artur Kosicki.


Kultura łączy ludzi

Wyróżnione zostały: Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu, Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu, Hajnowski Dom Kultury, Bielski Dom Kultury, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Port Kultury w Tykocinie, Augustowskie Placówki Kultury, Sokólski Ośrodek Kultury, Gminne Centrum Kultury w Gródku, Miejski Dom Kultury w Szczuczynie, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie, Suwalski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie.

– Zostaliśmy bardzo mocno docenieni. To jest wyjątkowe wydarzenie dla nas i naszych instytucji. To bardzo ważne, w jaki sposób zarząd województwa na czele z panem marszałkiem docenia i czuje kulturę – powiedziała w imieniu nagrodzonych dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury Barbara Sadowska.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół LemOn. Zgromadzona w operze licznie publiczność mogła usłyszeć największe przeboje tej uznanej formacji, a jej lider – Igor Herbut – podziękował za zaproszenie.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią tej wspaniałej inicjatywy – dodał.

W sobotnim koncercie uczestniczyli także m.in. przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski, radni wojewódzcy: Sławomir Nazaruk i Grzegorz Kapica, wicewojewoda Bogusława Szczerbińska, dyrektorzy i pracownicy departamentów urzędu marszałkowskiego oraz podlaskich instytucji kultury, licznie zgromadzeni sympatycy szeroko pojętej kultury.

Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama