Reklama

W piątek rano stuknie milion

W piątek w godzinach porannych na Pływalni Rodzinnej Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spodziewany jest milionowy Klient!

W ciągu niespełna czterech lat od czasu kompletnej przebudowy, zakończonej jesienią 2017 roku, Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej 1a odwiedziła zawrotna liczba Klientów. Ze statystyk wynika, że ta szczególna milionowa osoba opłaci „wejściówkę” w piątek, 24 września 2021 r. po godz. 7:30. Jubileuszowemu Klientowi przygotowano upominek.

Pływalnia Rodzinna to najnowocześniejszy obiekt pływacki BOSiR o charakterze familijnym. Cieszy się największą popularnością. Frekwencja jest liczona od 28 października 2017 roku. Milionowy klient spodziewany był już w styczniu 2021 roku. Niestety, epidemia koronawirusa i rozporządzenia o zamknięciu funkcjonowania obiektów sportowych zachwiały te prognozy.

Największą liczbę klientów Pływalnia Rodzinna odnotowała w 2019 r. Wówczas obiekt przy ul. Stromej 1a odwiedziło 330 924 osoby. Gdyby nie pandemia, kolejny rok byłby jeszcze lepszy pod względem frekwencji. Świadczy o tym chociażby rekord miesięczny, który dotąd nie został pobity. W styczniu 2020 roku obsłużono tu 36 561 klientów. Najwięcej w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku – aż 1492 osoby.

Na Pływalni Rodzinnej jednocześnie może przebywać 150 osób. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m na sześciu torach znajduje się tu także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, Słoneczną Łąką, jacuzzi, leżankami z masażem wodnym. Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie zjeżdżalnie – zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. Jest tu także basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m – to jedyna tego typu niecka basenowa na Podlasiu. Na tym obiekcie realizowane są nauki pływania, zajęcia aqua aerobiku i aqua zumby. Obiekt jest dostępny na pływanie rekreacyjne, wypoczynek w strefach spa i zabawę.

Reklama