Reklama

W grudniu rozpocznie działalność balet OiFP Jesień z Operą i Filharmonią Podlaską 17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniak…

– Spektakl pomyślany jest jako wizytówka nowo powstałego zespołu baletowego OiFP – mówi Zofia Rudnicka. – To historyczna chwila – nawiązanie do zespołu tancerzy w Teatrze Branickich w Białymstoku w drugiej połowie XVIII wieku i kontynuacja tej pięknej artystycznej tradycji. Muzyka Fryderyka Chopina zachwyca i wzrusza ludzi na całym świecie – dodaje. – Dziś przedstawiona przez tancerzy pozwoli zobaczyć i głębiej odczuć zawarte w niej emocje. Uroda muzyki oddana pięknem ruchu to wędrówka w krainę romantycznych Sylfid, zawadiackich młodzieńców i radosnych dziewcząt. Pieśni Chopina dodadzą charakteru, a preludia i walce rozbawią nas i ukołyszą.

 „We love Chopin” powstaje w ramach programu „Przestrzenie Sztuki”, rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorami „Przestrzeni Sztuki Białystok” są: Opera i Filharmonia Podlaska i Podlaskie Stowarzyszenie Tańca.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 3 grudnia na godz. 19.00.

Uwaga! Wstęp na spektakl jest wolny – za okazaniem bezpłatnych kart wstępu, które od środy, 24 listopada, będzie można w odebrać w Biurze Organizacji Widowni OiFP przy ul. Odeskiej 1 (w dni powszednie od godz. 10.00 do 14.00).

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama