W Genewie Ford Mondeo i C-Max po nowemu

Podczas wiosennego salonu samochodowego w Genewie, otwartego dla zwiedzających w dniach 6-18 marca 2007 r., Ford of Europe zaprezentuje dwa nowe modele, które są ogromnie ważne dla przyszłości firmy. Głównymi atrakcjami stoiska Forda w Genewie będą: nowa i niezwykle efektownie prezentująca się generacja Forda Mondeo, najbardziej zaawansowany technologicznie model w historii europejskiej filii Forda, oraz zmieniony stylistycznie kompaktowy minivan, Ford C-MAX.
Rok 2007 zapowiada się dla Ford of Europe jako rok niezwykle obiecujący i ważny. Planujemy premierę najnowszej generacji Forda Mondeo, pojawi się też odnowiony Ford C-MAX. Oba modele będą ogromnym wzmocnieniem naszej stale poszerzającej się oferty rynkowej – powiedział John Fleming, prezes i dyrektor wykonawczy Ford of Europe.
Pojawienie się zupełnie nowej generacji Forda Mondeo oznacza radykalną transformację oferty rynkowej Forda w kategorii tzw. samochodów dużych. Nowy Ford Mondeo, efektowny i mający dziś bardziej indywidualne oblicze, jest kwintesencją wykorzystywanej przez Forda w ostatnim czasie konwencji stylistycznej „kinetic design”. Nowy model wprowadza także do oferty Forda szereg nowinek technicznych i nowych elementów wyposażenia. Zachowano przy tym wszystkie dobrze znane atuty poprzednich generacji Forda Mondeo, szczególne znaczenie przywiązując do dalszego udoskonalenia własności jezdnych i poprawy poziomu bezpieczeństwa.
Najnowszy Ford Mondeo pojawi się latem 2007 roku na wszystkich rynkach Europy i będzie od razu dostępny w trzech wersjach nadwoziowych, z których każda w swój indywidualny sposób wykorzystuje założenia i elementy pełnej dynamiki konwencji stylistycznej „kinetic design”. Nabywca nowego modelu będzie miał do wyboru kilka wersji wyposażeniowych oraz kilka nowoczesnych jednostek napędowych. Cechą wspólną i zarazem wielką zaletą wszystkich wersji jest bardzo wysoka jakość wykonania i bardzo wysoki komfort prowadzenia i podróżowania.
Ford C-MAX, oferowany przez Ford of Europe 5-miejscowy kompaktowy minivan, w swoim nowym wcieleniu na rok 2007 otrzymuje odświeżone, bardziej dynamiczne oblicze, któremu towarzyszy długa lista modyfikacji, udoskonaleń i nowego wyposażenia, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz nadwozia.
Kompaktowy, zwinny i zgrabny Ford C-MAX będzie oferowany obok nieco większego Forda S-MAX, niedawno wybranego „Samochodem Roku 2007”. Oba modele będą tworzyły w ofercie Forda stylowy tandem o zdecydowanie uniwersalnym charakterze i o bardzo eleganckiej linii. Jednocześnie są to samochody, które w swoich klasach należą do zdecydowanie najlepszych pod względem dynamiki i własności jezdnych.
Mimo dość mocno zmienionego wyglądu, nowy Ford C-MAX nie stracił absolutnie nic ze swoich atutów. Przede wszystkim nadal jest on dostępny w wersji ze zmiennym układem siedzeń (Comfort Seat System), funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym na zmianę układu foteli w zależności od potrzeby chwili: z jednej strony komfortowa tylna kanapa z tyłu pozwala wygodnie podróżować trzem osobom. Jednak w razie potrzeby, gdy z tyłu jadą tylko dwie osoby, istnieje możliwość złożenia środkowego tylnego siedzenia i ukośnego przesunięcia do tyłu obu skrajnych foteli, z jednoczesnym zsunięciem ich ze sobą. Tym samym wyraźnie zwiększa się ilość miejsca na nogi i na wysokości ramion dla dwóch jadących z tyłu pasażerów.
Sporo pracy włożono w opracowanie nowych elementów stylistyki zewnętrznej nadwozia i detali wykończenia wnętrza. Przód nadwozia nowego Forda C-MAX został przeprojektowany i uzupełniony o elementy nawiązujące do języka stylistycznego „kinetic design”, dominującego w ostatnich modelach Forda. Konwencja ta umiejętnie łączy ostro zarysowane krawędzie i kontury, z „muskularnymi” kształtami i opływowymi liniami. Razem zabiegi te tworzą interesujący efekt sprawiający wrażenie „energii uchwyconej w ruchu”. Efekt, który utrzymuje się także wtedy, gdy samochód stoi nieruchomo.
Założenia tej szkoły stylistycznej, które wyraźnie ukształtowały także najnowszego Forda Mondeo, Forda Galaxy i Forda S-MAX, pomogły w daleko idącej zmianie „twarzy” nowego Forda C-MAX, nadając mu bardziej sportowy i pełen ekspresji wygląd, w znacznie większym stopniu odwołujący się do czystych emocji.
autor: T.K.
źródło: Ford

Reklama