Reklama

W DNI GRAJEWA POBIEGALI W SZTAFETACH

Już od trzech lat w sportowej części Dni Grajewa odbywają się Sztafety Grajewskie pod patronatem burmistrza miasta – Dariusza Latarowskiego. Uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach 4 x 330 m, 4 x 660 m i 4 x 990 m na boisku im. Jerzego Matulanisa przy Grajewskiej Izbie Historycznej. Ogółem rywalizowało 17 sztafet m.in. z Grajewa, Ełku, Prostek i gminy Grajewo. Część jak np. strażacy z KP PSP, Hufiec OHP czy Motowilki na trasie wystąpili w strojach „firmowych”.

Na dystansie 4 x 330 m najlepsi byli Trenerzy Warmii przed 3 + 1 i Neonówką. W kolejnym biegu najlepsza była sztafeta 1 +3 przed Neonówką i Uziomami. Najdłuższy dystans wygrała sztafeta Jedna + Trzech przed Maratonką i Przyjaciółmi. Dla najlepszych na mecie były statuetki oraz okolicznościowe medale dla wszystkich. Ponadto organizatorzy wręczyli medale dla drużyny dziewcząt, które rywalizowały tuż obok w turnieju piłkarskim i z zaciekawieniem obserwowały biegową rywalizację. A Wilka Maratonki wręczono dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w podziękowaniu za współpracę.

Organizatorami tej sympatycznej imprezy biegowej byli: Miasto Grajewo, KS Maratonka, MOSiR i GCK. W przyszłym roku pojawi się nowa formuła Grajewskich Sztafet.

Więcej zdjęć na www.maratonka.pl i facebuku Grajewo dawniej i dziś.

Reklama