Volvo V70 odsłania oblicze

Rozpoczynając prace nad następcą dzisiejszego Volvo V70, zespół projektowy Volvo Car Corporation stanął przed poważnym wyzwaniem: miał w większym stopniu skoncentrować się na luksusie i dynamice, a przy tym sprawić, by nowy model był jeszcze bardziej wszechstronny i funkcjonalny.
Samochody kombi są kwintesencją marki Volvo. Auta, które od początku były praktyczne i przestronne, stale udoskonalano. Dziś ich komfort i właściwości jezdne stawiają je w jednym szeregu z dużymi i luksusowymi sedanami.
Z przodu nowego V70 znajduje się wyjątkowy łagodny nos oraz czarny grill, w którym pionowe pręty są wykonane z chromu. Dzięki temu ten luksusowy samochód kombi zyskuje sportowe oblicze. Wznosząca się linia boczna i czarne słupki pomiędzy bocznymi szybami podkreślają dynamizm auta.
Górny odcinek tylnej klapy widziany z boku jest pochylony ku przodowi, co nadaje samochodowi sportowy wyraz. Nazwa Volvo na klapie jest wypisana wyrazistymi literami, a odstępy pomiędzy nimi są większe niż dotąd. To nowy element stylistyczny Volvo. Po raz pierwszy pokazany został w tym roku w samochodzie koncepcyjnym XC60 podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Klapa oglądana z tyłu nawiązuje stylistyką do klapy Volvo C30.
Wszystkie światła powyżej talii – zarówno te z boku, jak i wysoko umieszczone trzecie światło stopu – mają diody LED. Światła pozycyjne z boku samochodu pełnią ponadto rolę dodatkowych świateł stopu, przydatnych gdy ładunek jest na tyle duży, że kierowca musi jechać z częściowo otwartą klapą bagażnika.
Kolejne pomysłowe rozwiązanie polega na tym, że szyba tylnej klapy zachodzi nieco niżej po bokach, dzięki czemu kierowca zyskuje lepszą widoczność z tyłu samochodu.
Pasażerowie jadący z przodu mają do dyspozycji komfortowe siedzenia i ergonomiczne przyrządy – wśród nich elegancką cienką konsolę środkową, a także system audio najwyższej klasy.
Dwa wbudowane foteliki dziecięce mogą być regulowane dwuetapowo, a tylne siedzenia dzielone w stosunku 40/20/40 mają zintegrowane pasy bezpieczeństwa. Lekkość tylnych oparć oraz prosty mechanizm składania foteli to inne przykłady zwiększonej funkcjonalności samochodu.
Wśród i rozwiązań części bagażowej znalazł się schowek pod podłogą zamykający się na klucz po zatrzaśnięciu klapy. W wyposażeniu opcjonalnym znalazła się otwierana zdalnie klapa bagażnika, a w gamie akcesoriów dostępna jest przesuwana podłoga bagażnika oraz inteligentny system bagażowy, wyposażony w boczne szyny i przesuwne haki. Układ ten można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.
autor: T.K.
Źródło Volvo

Reklama