» Volkswagen Samochody Dostawcze i firma HOBBY specjalizująca się w zabudowach samochodów kempingowych nawiązują perspektywiczną…

Volkswagen Samochody Dostawcze i firma HOBBY specjalizująca się w zabudowach samochodów kempingowych nawiązują perspektywiczną współpracę

  Dodano: 2022-05-19

Wyświetlono: 43 razy

Volkswagen Samochody Dostawcze i firma HOBBY specjalizująca się w zabudowach samochodów kempingowych nawiązują perspektywiczną współpracę

Volkswagen Samochody Dostawcze i firma HOBBY specjalizująca się w produkcji samochodów kempingowych, podpisały umowę, kładąc w ten sposób kamień węgielny pod długoterminową współpracę. Na początek, HOBBY zaprezentuje własne rozwiązania w zakresie pojazdów kempingowych stworzone na bazie modelu Volkswagen Crafter. Nowy kamper zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w sierpniu tego roku, na targach Caravan Salon 2022 w Düsseldorfie.

foto © Volkswagen

„W ostatnich kilku latach obserwujemy stały trend wzrostowy w zainteresowaniu klientów i sprzedaży kamperów. Dotyczy to nie tylko naszych modeli Caddy California, California i Grand California, ale generalnie całej branży. ‘Van life’ stał się stylem życia. Cieszymy się z nawiązania współpracy z HOBBY, ponieważ jesteśmy pewni, że nasz Crafter jest idealnym pojazdem bazowym dla ich samochodów kempingowych” – podkreśla Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu.

 

„Współpraca z marką Volkswagen Samochody Dostawcze będzie dla Grupy HOBBY-Fendt prawdziwym przełomem i otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości” – mówi Bernd Löher, dyrektor generalny HOBBY. „Crafter posiada wszystkie cechy, które nasi klienci znają już ze swoich samochodów i które cenią – zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa. Dla HOBBY jest to idealny moment na strategiczne rozszerzenie oferty i wejście do segmentu samochodów kempingowych premium, jednej z najsilniej rozwijających się kategorii na rynku pojazdów rekreacyjnych” – dodaje Löher.

 

O firmie HOBBY

Firma HOBBY od 55 lat z pasją i stosując najnowsze innowacje, w północnoniemieckim mieście Fockbek produkuje przyczepy i samochody kempingowe. 1200 jej pracowników wytwarza rocznie ponad 15 000 pojazdów rekreacyjnych. 350 autoryzowanych dealerów we wszystkich krajach Europy, a także przedstawiciele handlowi na całym świecie, służą klientom HOBBY pomocą i radą. Oprócz firmy Hobby-Wohnwagenwerk Ing. Harald Striewski GmbH, do grupy HOBBY należą również Fendt-Caravan GmbH z siedzibą w Bawarii, specjalista od lekkich mebli Formlight GmbH z Nadrenii Północnej-Westfalii oraz Rendsburger Feuerverzinkerei GmbH.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Przez pół roku programu „Mój elektryk” złożono ponad 60 wniosków na dofinansowanie zakupu elektrycznych Volkswagenów ID.3 i ID.4
» Oprogramowanie Volkswagena dla miast: sztuczna inteligencja pomoże zmniejszyć korki
 Inne artykuły

» Platforma MQB – doskonała baza dla Nowego Multivana 2022-05-16
  Platforma MQB dla nowego multivana Nowy Multivan, to dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze samochód przełomowy, oznaczający olbrzymi skok technologiczny. Model ten po raz pierwszy bazuje na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie MQB. Wykorzystanie platformy MQB … więcej »

» MITSUMANIACY ZAPRASZAJĄ NA JUBILEUSZOWY ZLOT 2022-05-13
  MITSUMANIACY zlot Tego lata – między 19 a 21 sierpnia – odbędzie się 20. Zlot MitsuManiaków – wielbicieli japońskiej marki Mitsubishi. Jubileuszowe spotkanie zorganizowano w malowniczym miasteczku rozrywki Mega-Park w Grudziądzu nad Jeziorem Rudnickim…. więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama