» Volkswagen opracowuje podwozie przyszłości

Volkswagen opracowuje podwozie przyszłości

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-11-22

Wyświetlono: 23 razy

Volkswagen opracowuje podwozie przyszłości

Strategia ACCELERATE systematycznie napędza dążenie Volkswagena do przemiany w dostawcą mobilności zorientowanego na oprogramowanie. Oprogramowanie ma również kluczowe znaczenie w opracowywaniu nowych platform podwoziowych i układu kierowniczego przystosowanych do wysoce zautomatyzowanej jazdy w przyszłości.

foto © Volkswagen

„Ruchy karoserii są znacznie zminimalizowane, a dynamika jazdy zoptymalizowana, ponieważ samochód szybciej reaguje na ruchy kierownicą i jest bardziej precyzyjny w prowadzeniu” – powiedział Karsten Schebsdat, szef Działu Dynamiki Jazdy i Systemu Kontrolowania Podwozia w Volkswagenie. „Rozwój platform podwoziowych jest bardzo ważny z punktu widzenia wysoce zautomatyzowanej jazdy. W ten sposób zapewniamy jak największy komfort we wszystkich sytuacjach”.

 

W przyszłości oprogramowanie będzie odgrywać jeszcze większą rolę w definiowaniu charakteru samochodu

Prace rozwojowe nad nowym układem kierowniczym typu steer-by-wire również posuwają się naprzód. „Oprogramowanie będzie ważniejsze w przyszłości również w przypadku kierowania samochodem” – powiedział Schebsdat. „Daje nam to o wiele więcej możliwości wpływania na charakterystykę układu kierowniczego. Później, na podstawie konkretnego modelu, możemy zastosować to samo rozwiązanie we wszystkich platformach podwoziowych”. Systemy wspomagające kierowcę – takie, jak Lane Assist i Travel Assist – również skorzystają z możliwości nowego układu kierowniczego, gdy pojawi się on w produkcji seryjnej.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Które zastosowania nowych technologii w samochodach budzą entuzjazm, a które niepokój Polaków?
» W zakładach Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy 5
 Inne artykuły

» Kia prezentuje nowe Niro 2021-11-22
  Nowa Kia Niro Kia po raz pierwszy pokazała zupełnie nowe Niro – model, który jest integralną częścią coraz większej, przyjaznej dla środowiska gamy modeli marki Kia…. więcej »

» Honda CMX1100 Rebel na rok 2022 2021-11-16
  HONDA CMX1100 REBEL Wyjątkowo stylowa Honda CMX1100 Rebel oferuje relaks i ekscytację w hurtowych dawkach, a nowe, wyraziste malowanie modelu na rok 2022 dodaje mu jeszcze więcej uroku. Wysoki pułap osiągów dostępny jest na wyciągnięcie ręki, o co dba dwucylindrowy silnik o pojem… więcej »

» Honda CMX500 rebel na rok 2022 2021-11-16
  HONDA CMX500 REBEL 2022 CMX500 Rebel, popularny kompaktowy cruiser, odpowiedni dla kierowców z prawem jazdy kategorii A2, napędzany dwucylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 471 cm3, w wersji na rok 2022 otrzymuje nową, atrakcyjną opcję kolorystyczną. Standardowa specyfikacja o… więcej »

» Honda Gold Wing Tour na rok 2022 2021-11-16
  HONDA GOLD WING TOUR 2022 Luksusowy Gold Wing Tour – flagowy motocykl Hondy – odrodził się w roku modelowym 2018, po radykalnej redukcji masy, z nowym przednim zawieszeniem z podwójnymi wahaczami i nowym sześciocylindrowym silnikiem…. więcej »

» Honda Gold Wing na rok 2022 2021-11-16
  HONDA GOLD WING 2022 Gold Wing, flagowy motocykl turystyczny Hondy, odrodził się w roku modelowym 2018, po radykalnej redukcji masy, z nowym przednim zawieszeniem z podwójnymi wahaczami i nowym sześciocylindrowym silnikiem. Przez lata ugruntował status flagowego zwiastuna nowych t… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama