» Volkswagen Multivan „Rodzinnym Samochodem Roku 2022”

Volkswagen Multivan „Rodzinnym Samochodem Roku 2022”

  Dodano: 2022-06-10

Wyświetlono: 40 razy

Volkswagen Multivan "Rodzinnym Samochodem Roku 2022"

Już po raz piąty redakcje Autokult.pl i Autocentrum.pl wspólnie wybrały najlepsze motoryzacyjne premiery roku. W 2022 r. 38 samochodów walczyło o tytuły w 10 kategoriach, a dodatkowo, w jednej z nich o zwycięstwie decydowali internauci za pośrednictwem internetowego głosowania. Decyzją jury tytuł „Rodzinnego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2022” otrzymał Nowy Multivan marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

foto © Volkswagen

Nagrodzony przez dziennikarzy Autokult.pl i Autocentrum.pl Nowy Multivan, to dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze model przełomowy. Odróżnia się od swoich poprzedników – został zbudowany według zupełnie nowej koncepcji. Samochód bazuje na platformie MQB i wyposażono go w najnowsze rozwiązania z zakresu infotainment, łączności, systemów wspomagania kierowcy, innowacyjne rozwiązania we wnętrzu, a przede wszystkim w gamie pojawił się absolutnie nowy wariant modelowy: hybryda typu plug-in. Nowy Multivan to samochód wielozadaniowy – dla rodzin, wypoczynku, relaksu, długich podróży, ale także do pracy, a dzięki sprawdzonemu systemowi foteli i przestrzeni bagażowej, rysuje przed nami wiele scenariuszy wykorzystania jego zalet.

 

Jak wskazuje jury konkursu w uzasadnieniu przyznania Nowemu Multivanowi tytułu „Rodzinnego Samochodu Roku 2022”: „Przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów auta, inżynierowie dali maksimum przestrzeni dla pasażerów, bo udało im się w przemyślany sposób wykorzystać każdy skrawek wnętrza Volkswagena Multivana. Przesuwane fotele i rozkładane stoliki pozwolą zaaranżować wnętrze w dowolny sposób, a miejsca nie zabraknie także w bagażniku.”

 

Volkswagen Multivan oferuje cały wachlarz napędów, zarówno w wersji benzynowej, wysokoprężnej, jak i – co jest nowością – w wersji hybrydowej typu plug-in. Multivan z napędem hybrydowym typu plug-in otrzymał w nazwie przyrostek eHybrid.

 

„Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Jest ono dla nas szczególnie ważne, ponieważ Nowy Multivan wygrał w kategorii „Rodzinny Samochód Roku”. Model ten powstał od podstaw właśnie z myślą o rodzinach i ich potrzebach.” – podkreśla Magda Piekarczyk – Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze. „Nowy Multivan jest samochodem wszechstronnym, a elastyczność aranżacji jego wnętrza oraz zróżnicowana gama napędów, z hybrydą typu plug-in na czele, to cechy, które z pewnością docenią rodziny chcące używać tego samochodu zarówno do codziennych, miejskich zadań, ale również podczas dłuższych wyjazdów.”

 

Nowy Multivan to również samochód o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. W prestiżowym teście Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) zdobył imponujące oceny w kategoriach bezpieczeństwa zderzeniowego i działania systemów wspomagania. W wyniku tego otrzymał najwyższą notę testu: „pięć gwiazdek”.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Volkswagen e-up! w poznańskiej szkole nauki jazdy
» 10 lat Volkswagen Group Polska
 Inne artykuły

» Honda partnerem Enduro Rally 24 2022-06-08
  20YM Africa Twin Adventure Sports Honda Polska została partnerem tegorocznej, piątej edycji Enduro Rally 24, która odbędzie się na Pojezierzu Drawskim w dniach 9-12 czerwca. Podczas rajdu Honda zorganizuje puchar modelu Africa Twin oraz udostępni swoje motocykle do jazd testowych. W bazie rajd… więcej »

» HONDA CRF250R 2023 2022-06-08
  2023 HONDA CRF250R Motocykl CRF250R, mechanicznie niezmieniony w roczniku modelowym 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Zawdzięcza to modyfikacjom wprowadzonym do modelu z 2022 roku – podwoziu z CRF450R, które zapewniło temu motocyklowi zwycięstwo w mistrzostwach M… więcej »

» Volkswagen e-up! w poznańskiej szkole nauki jazdy 2022-06-08
  Volkswagen e-up Samochody elektryczne zyskują na popularności, nic więc dziwnego, że na ten rodzaj napędu decydują się coraz częściej np. kierowcy taksówek. Elektryczne auta można spotkać także w szkołach nauki jazdy. Jedną z takich szkół prowadzi Marcin Kukawka z Poznania, k… więcej »

» Żądło nowego Horneta na szkicach konceptu 2022-06-06
  Honda HORNET Zgodnie z informacjami podanymi podczas targów EICMA 2021, dotyczącymi powrotu Horneta do oferty, Honda opublikowała dziś szkice zdradzające kolejne szczegóły koncepcji stylistycznej modelu. Przedstawiono na nich wyjątkowe połączenie technicznego piękna i ostr… więcej »

» 10 lat Volkswagen Group Polska 2022-06-01
  10 lat Volkswagen Group Polska Równo 10 lat temu, 1 czerwca 2012 roku, działalność rozpoczęła spółka Volkswagen Group Polska. Nieprzerwanie od 10 lat jest ona liderem rynku nowych samochodów osobowych w Polsce. Dziś Volkswagen Group Polska reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen Samoch… więcej »

» Otwarcie zamówień na Nissana JUKE Hybrid w Polsce 2022-06-01
  Nissana JUKE Hybrid Elektryfikacja gamy modelowej Nissana postępuje, o czym świadczy nadchodzący debiut kultowego miejskiego crossovera JUKE wyposażonego w zaawansowany napęd hybrydowy. Dealerzy w całej Polsce od dziś przyjmują zamówienia na tę wersję modelu…. więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama