Volkswagen ID.3 w gronie najlepiej ocenianych aut elektrycznych w konkursie EV Drivers? Choice

Globalna organizacja złożona z klubów użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata ? Global EV Drivers? Alliance (GEVA), którą współtworzy m.in. EV Klub Polska, zaprosiła kierowców samochodów elektrycznych do głosowania na najlepsze pojazdy zeroemisyjne. Na podstawie opinii realnych użytkowników tych pojazdów powstał światowy ranking najlepszych aut i zestawienia dla poszczególnych krajów, w tym Polski. W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu w czołowej dziesiątce znalazł się Volkswagen ID.3, plasując się na ósmym miejscu,W tegorocznej edycji konkursu brało udział ponad 120 elektrycznych modeli, na które można było oddawać głosy za pośrednictwem strony internetowej https://evdriverschoice.com. W przyszłym roku formuła zostanie zmieniona – zagłosować będzie można jedynie na auta mające premierę w danym roku.
 

W GEVA zrzeszone są 63 organizacje z 37 krajów całego świata, w tym gronie znajduje się m.in. EV Klub Polska. Zrzeszają one łącznie 220 000 członków. Warto podkreślić, że koordynacją pierwszej edycji konkursu zajmował się właśnie EV Klub Polska.

 

„Pierwsza edycja konkursu EV Drivers’ Choice! The GEVA Awards zakończyła się dużym sukcesem. To pierwsze takie głosowanie, gdzie nie dziennikarze, a użytkownicy samochodów elektrycznych z całego świata wybierali najlepsze auto elektryczne. Dzięki dużemu zaangażowaniu kierowców z 34 krajów wiemy, jakie samochody są najlepiej przez nich oceniane oraz które modele zwyciężyły w poszczególnych krajach. Niebawem zostanie przedstawiony również raport zawierający opinie użytkowników na temat zwycięskich modeli” – powiedział Łukasz Lewandowski z EV Klub Polska.

 

Dwa i pół roku po premierze pierwszej generacji, w pełni elektryczny ID.3 wjedzie już wkrótce do salonów dealerskich z pakietem wielu ulepszeń. Nowy ID.3 oferuje zaktualizowane oprogramowanie, nadwozie o ostrzejszych liniach i ulepszone wnętrze, w którzym wykorzystano wyższej jakości materiały. W gamie lakierów pojawiły się nowe kolory, m.in. Dark Olivine Green. Zgodnie ze strategią Volkswagena dla całej rodziny modeli ID. w nowym ID.3 nie znajdziemy surowców pochodzenia zwierzęcego, są za to materiały pochodzące z recyklingu – to wyraz zrównoważonego podejścia marki.

 

W ID.3 zastosowano także najnowsze systemy wspomagające. Jednym z nich jest opcjonalny system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej. W połączeniu z adaptacyjnym tempomatem (ACC) przy prędkości od 0 km/h aż do prędkości maksymalnej oraz systemem Lane Assist, ten układ może korzystać z dwóch sprawdzonych systemów, które teraz są ze sobą w pełni zintegrowane. Jeśli dostępne są dane inteligencji zbiorowej, Travel Assist potrzebuje pasów tylko przy jednej krawędzi pasa ruchu, aby utrzymać na nim pojazd podczas jazdy po drogach krajowych.

Mototarget.pl

Reklama

Reklama