Volkswagen Castrol Cup – wystartował!

W strugach deszczu rozpoczęły się dzisiaj po południu kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Volkswagen Castrol Cup. Pierwszą pozycję wywalczył na ostatnim okrążeniu Marcin Biernacki
Nietypowo, bo nie w Polsce, ale na czeskim torze wyścigowym w Brnie, rozpoczęły się zmagania w ramach wyścigowego pucharu Volkswagena Golfa – Samochodowych Mistrzostw Polski. W sobotnich kwalifikacjach uczestniczyło 16 zawodników. Wśród faworytów wymieniano ubieg?orocznego v-ce mistrza, Litwina Robertasa Kupcikasa i trzeciego przed rokiem w klasyfikacji generalnej – Zbyszka Szwagierczaka. Ostatnie przed kwalifikacjami treningi wygrywał litewski kierowca. Nie było zatem zaskoczenia, gdy od pierwszego okrążenia na pierwszej pozycji widniało jego nazwisko. Tuż za nim znajdowali się bracia Gładyszowie – Marcin i Adam, których wyprzedził w połowie kwalifikacji młody Rafał Rulski. Nieoczekiwaną zmianę przyniosło jednak ostatnie okrążenie, kiedy na pierwszą pozycję z przewagą ponad jednej sekundy nad Kupcikasem wskoczył Marcin Biernacki.
Biernacki zetknął się z Volkswagen Castrol Cup w połowie ubiegłego roku, wygrywając eliminacje dziennikarzy, których zaproszono do udziału w rywalizacji na poznańskim torze wyścigowym. Nagrodą był wówczas gościnny udział w wyścigu głównym. Debiut wypadł nadzwyczaj udanie, gdyż w grupie doborowych kierowców wyścigowych, Marcin Biernacki uplasował się na wysokiej, dziewiątej pozycji. Jednak to czego dokonał dzisiaj zaskoczyło wszystkich. Przez blisko 30 minut zajmował pozycję w środku stawki, tracąc do Kupcikasa cztery sekundy. I dopiero na ostatnim okrążeniu nie tylko, zbliżył się do lidera, ale pokonał go o sekundę zdobywając pole position do jutrzejszego sprintu.
Klasyfikacja przed jutrzejszym sprintem przedstawia się następująco:
Marcin Biernacki – 2:41.834
Robertas Kupcikas – 2:42.813
Rafał Rulski – 2:44.295 Jonas Gelzinis
Paweł Soja
Adam Gładysz
Piotr Litwinowicz
Łukasz Kotarba
Bartłomiej Steinhof
Aleksander Michałowski
Patryk Pachura
Zbigniew Szwagierczak
Paweł Hildebrański
Wojciech Śmiechowski
Tomasz Grochal
W niedzielę o godzinie 11.10 rozpocznie się sprint, a po nim wyścig główny.
autor: Bstok.pl
Źródło Volkswagen

Reklama