Reklama

V Soulwałki Gospel Workshop w rytmie R’n’B Spotkanie autorskie on-line z Justyną Bednarek Walizka zamknięta. Grand Prix dla Niem…

Muzycznym tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie gospel w rytmie R&B, a gwiazdami wydarzenia wielkie nazwiska brytyjskiej i polskiej sceny gospel: Clinton Jordan (GB) oraz Gabriela Gąsior. Wraz z nim na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpią: zespół instrumentalny Holy Noiz ze specjalnym udziałem Szymona Markiewicza, dyrektora muzycznego festiwalu, Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza oraz członkowie Chóru Festiwalowego, którzy od piątku będą szkolić się pod kierunkiem zaproszonych instruktorów. Finałowy wieczór wzbogaci multimedialna prezentacja zdjęć artystów fotografików z Suwalskiej Grupy Twórczej.

Do udziału w imprezie zaprasza Anna Szafranowska, dyrektorka artystyczna:

– Gospel to muzyka, która w wyjątkowy sposób jednoczy, podnosi na duchu, napełnia radością serca, uwodzi duszę i ożywia ciało. Na warsztatach uczymy się, świetnie bawimy, a jednocześnie zwracamy do Boga, przesyłając śpiewem radość, nadzieję i miłość. Dla mnie niesamowite jest to, że nasz festiwal jednoczy miłośników różnych gatunków, ludzi różnych kultur, pokoleń i wyznań, niejako przy okazji propagując ważne chrześcijańskie wartości. Dotychczasowe edycje z udziałem Norrisa Garnera (USA), Michelle John (UK), Phillipa Cartera (USA), Marka Beswicka (UK) i Johna Tillery’ego (USA) szturmem zdobyły serca suwalczan i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Liczę, że również w tym roku nasi fani nie zawiodą. Od siebie mogę obiecać, że niedzielny koncert będzie żywiołowy i pełen pozytywnej energii, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. W sobotę, 18 czerwca, odbędzie się jam session z udziałem gwiazd festiwalu. Początek o godz. 20.00, wstęp wolny. 

źródło: SOK
oprac.: Anna Augustynowicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama