Reklama

Utrzeć nosa faworytowi

Tenisiści Dojlid w najbliższy piątek (godz. 18) staną przed najtrudniejszym wyzwaniem w tym sezonie Lotto Superligi. Białostoczanie zmierzą się we własnej hali z aktualnym liderem rozgrywek – Dekorglassem Działdowo.

Po sześciu kolejkach Dojlidy z dorobkiem 11. punktów zajmują szóste miejsce w tabeli. Podlasianie odnieśli trzy zwycięstwa i ponieśli tyle samo porażek. Ze zmiennym szczęściem nasza drużyna radziła sobie także w ostatni weekend, kiedy pokonała u siebie 3:1 ostatnią w tabeli Wartę Kostrzyn i przegrała 0:3 na wyjeździe z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

– Dobrze, że udało się wygrać z Wartą, a porażkę z Bogorią poniekąd wkalkulowaliśmy, mimo że staraliśmy się jej przeciwstawić. Nie robimy z tego tragedii, gdyż liga jest długa. Chcemy jednak wreszcie utrzeć nosa jakiemuś faworytowi – zapowiada menadżer Dojlid, Piotr Anchim.

Okazja do spełnienia tego celu nadejdzie w najbliższej kolejce, gdy Dojlidy podejmą utytułowany zespół z Działdowa, który w obecnych rozgrywkach jeszcze nie przegrał. W efekcie na tym etapie sezonu zdołał zbudować już trzypunktową przewagę nad drugą w tabeli Bogorią.

– Nie jestem zaskoczony dobrą postawą Dekorglassu w tym sezonie. To zespół, który ma w szeregach najlepszych tenisistów. Co sezon do Działdowa dołączają wyróżniający się zawodnicy w naszej lidze. Jeszcze ten klub nie ma na swoim koncie mistrzostwa Polski, więc w tym roku determinacja tej drużyny jest jeszcze większa. Trzeba jednak przypomnieć, że dwa lata temu Dekorglass wygrał puchar ETTU, czyli odpowiednik Ligi Europy w piłce nożnej – tłumaczy Anchim. – Dojlidom nigdy nie udało się pokonać Działdowa w Lotto Superlidze, natomiast w pierwszej lidze już tak. Będziemy więc zmobilizowani, aby w piątek świętować historyczny moment – dodaje.

Duży udział w wywalczeniu roli lidera Lotto Superligi przez Dekorglass ma Wei Shihao, który z bilansem 8:2 zajmuje drugie miejsce w indywidualnym rankingu rozgrywek. Co ciekawe tylko zawodnik Dojlid – Yongyin Li może pochwalić się w tym momencie lepszym rekordem. Rywalizacja Chińczyków stanowi dodatkowy smaczek tego pojedynku.

– Aby wygrać z Dekorglassem trzeba liczyć, że Lio i Wandżi zagrają mecze życia, z kolei rywale muszą mieć gorszy dzień. Mam nadzieję, że również Przemek dorzuci coś ekstra, bo będzie grał bez żadnej presji – kończy Anchim.

Warto pofatygować się w piątek, na godz. 18, do hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca 26 nie tylko ze względu na sportowe emocje. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla publiczności (m.in. tablet HUAWEI P3), które zostaną rozlosowane w trakcie meczu.

Źródło: UKS Dojlidy

Fot. Robert Kruk

Reklama