Reklama

Utalentowani uczniowie z Białegostoku

Ponad 380 uczniów z prawie 30 szkół uczestniczyło w piątej edycji projektu „Białostockie Talenty XXI wieku”. Przedsięwzięcie polega na wspieraniu utalentowanych, młodych białostoczan i poszerzaniu ich wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki. Dziś (26 października) uczestnicy otrzymali certyfikaty i medale, a instytucje wspierające – podziękowania.

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano dziś (25 października) działania podjęte w ramach piątej edycji „Talentów XXI wieku”. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku już po raz kolejny realizuje taki projekt z miejskim wsparciem. Seminarium było okazją do porozmawiania o idei tego przedsięwzięcia, skierowanego do młodych i zdolnych białostoczan oraz o rozwoju białostockich szkół.

W trakcie spotkania uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 70% frekwencji na zajęciach, otrzymali certyfikaty i pamiątkowe medale. Podziękowania dostali dyrektorzy szkół, szkolni koordynatorzy, a także uczelnie i instytucje wspierające realizację tego projektu. Wśród nich można wymienić m.in. Uniwersytet w Białymstoku, Politechnikę Białostocką i Uniwersytet Medyczny.

Projekt „Talenty XXI wieku” wspiera utalentowanych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, medycyny, informatyki, ekonomii, prawa, przedsiębiorczości i treningu kreatywności. Po raz pierwszy uczniowie mogli także uczestniczyć w warsztatach z dziennikarstwa i architektury.

– Dzięki temu projektowi możemy identyfikować talenty na każdym szczeblu edukacji i tworzyć indywidualne ścieżki rozwoju – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Młodzi, zdolni białostoczanie są przyszłością naszego miasta. Dlatego też wspieramy ich i pomagamy w rozwijaniu swoich uzdolnień.

W piątej edycji wzięło udział 385 zdolnych uczniów z 29 białostockich szkół. Łącznie zrealizowano 688 godzin dydaktycznych. Uczestniczyli w nich uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych, z oddziałów gimnazjalnych i liceów.

Zajęcia odbywały się w specjalistycznych laboratoriach oraz pracowniach. Prowadzili je wykładowcy Wydziału Architektury i Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Wydziału Filologicznego, Wydziału Fizyki, Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a także pracownicy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zyskali m.in. nowe umiejętności, kompetencje oraz lepsze przygotowanie do pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Reklama

Źródło Urząd Miejski Białystok