Usportowione Volvo XC90

Volvo Car Corporation prezentuje najbardziej dynamiczną wersję swojego flagowego modelu – Volvo XC90 Sport. Serdecznie zachęcam do przeczytania informacji prasowej na temat tego modelu oraz obejrzenia zamieszczonych na stronie zdjęć. Volvo XC90 to bowiem drapieżne auto o wyrazistym charakterze, które doskonale łączy świetne właściwości jedzne , bezpieczeństwo i komfort podróży.
Volvo XC90 Sport jest sportowe nie tylko z wyglądu i nazwy. Właściwości podwozia zostały udoskonalone, aby zwiększyć radość z jazdy. Zarówno amortyzatory, jak i stabilizatory poprzeczne zostały usztywnione, aby podnieść poziom stabilności przy pokonywaniu zakrętów. Układ kierowniczy z kolei został tak zaprojektowany, by szybko reagował na ruchy kierowcy. Ponadto samopoziomujące się zawieszenie Volvo – Nivomat – jest standardowo montowane zarówno w modelach pięcio, jak i siedmioosobowych. Parametry zawieszenia zostały zmienione tak aby zapewnić większą stabilność oraz kontrolę jazdy.
Volvo XC90 będzie dostępne także w czerwonym kolorze, przewidzianym wyłącznie dla tej wersji XC90 – Passion Red. Do tego samochód wyposażony będzie w podwójne chromowane rury wydechowe i większe, bo 19-calowe aluminiowe felgi. Dzięki nadkolom w kolorze nadwozia duże koła prezentują się szczególnie efektownie.
Dodatki i wykończenie będą w satynowo srebrnym, a nie standardowym chromowym kolorze. Osłony również utrzymane będą w tej kolorystyce. Progi z kolei będą wykonane ze szczotkowanej nierdzewnej stali. Aby podkreślić sportowy charakter auta i nadać mu bardziej smukłą linię, samochód pozbawiony jest relingów dachowych, które oferowane są w wyposażeniu opcjonalnym.
Wystrój wnętrza oddaje sportowy charakter auta – kierownica i dźwignia zmiany biegów obite są perforowaną skórą, fotele zaś dostosowane są do dynamicznej jazdy i zapewniają dobre trzymanie boczne nawet podczas bardziej dynamicznego pokonywania zakrętów.
Na fotelach zastosowano dwa różne rodzaje skóry, które również gwarantują wrażenie sportowej niepowtarzalności. Dekoracyjne lamówki w różnych odcieniach wrażenie to potęgują. Tarcze zegarów przypominają, mieniące się na niebiesko tarcze chronometrów.
Gama silników w Volvo XC90 Sport obejmuje wariant V8 (315 KM) oraz nowy sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 3,2 litra (238 KM), a także turbodiesel najnowszej generacji silnik D5 (185 KM). Silniki są kompaktowe i są montowane poprzecznie w komorze silnika, dzięki czemu zwiększony jest poziom bezpieczeństwa i przestronność w kabinie. Najtańsza wersja sportowego XC90 wyniesie 209 000 PLN. Za najbogatszą wersję z ośmiocylindrowym silnikiem połączonym ze skrzynią Geartronic trzeba będzie zapłacić 257 000 PLN.
autor: Bstok.pl
Źródło Volvo

Reklama