Reklama

Uroki wsi podlaskiej

  Kazimierz Jankowski fotografuje głównie krajobraz, czasami jednak jego pejzaże ożywia postać człowieka. Cały czas poszukuje ciekawych miejsc. Do 25 kwietnia w Galerii Samorządowej Województwa Podlaskiego można oglądać zbiór fotogramów dokumentujących piękno podlaskich wsi.

  Na wystawie ”W podlaskiej ciszy…” można oglądać kilkadziesiąt fotografii wykonanych przez Kazimierza Jankowskiego w ciągu kilku ostatnich lat. To nie pierwszy kontakt doświadczonego autora z tematyką przyrodniczą. Jego prace doceniły jury konkursów ”Parki Narodowe Polski” czy ”Tropami Smętka”. Autora wciąż fascynują pobliskie krajobrazy, czasem, ale tylko za ich zgodą, w swoje pejzaże wkomponowuje ludzi.

  Kazimierz Jankowski od 1983 roku prowadzi pracownię fotografii dla dzieci młodzieży szkolnej Młodzieżowego Domu Kultury. Jego podopieczni podobnie jak nauczyciel biorą udział w wielu konkursach fotograficznych. Jeden z nich – Robert Półkownik, dziś ma swoją pracownię fotograficzną w Stanach Zjednoczonych. Wystawę ”W podlaskiej ciszy…” można oglądać w Galerii Samorządowej do 25 kwietnia w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego.

https://www.bstok.pl/up/news/707_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/707_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/707_3.jpg

Reklama