Reklama

Urodziny Żubra – święto za nami

W minioną niedzielę przekonaliśmy się, że „Żubr stoi Podlaskiem”. To właśnie w Białymstoku marka zorganizowała urodziny dostojnego Króla Puszczy. Świętowanie, które zgromadziło miłośników Żubra z regionu i nie tylko, trwało cały dzień.

 Białostoczanie tłumnie zjawili się na Urodzinach Żubra. By odkryć jego niesamowity świat, trzeba było przekroczyć drewnianą bramę rodem z Puszczy Białowieskiej. Gości od progu witał imponujący, drewniany napis wraz z dostojną sylwetką Żubra, który zapraszał do wspólnej biesiady. O rodzinną atmosferę podczas świętowania zadbał prowadzący Dariusz Szada –Borzyszkowski, uwielbiany przez białostoczan dziennikarz i reżyser.

Nie lada emocje wzbudziło odszpuntowanie beczki świeżo uwarzonego piwa przez prezydenta miasta oraz przez dyrektora Browaru Dojlidy. Chętnych do degustacji było bez liku. Każdy z gości mógł także spróbować ważącego łącznie sto siedemdziesiąt kilogramów urodzinowego ciasta. Żubry z Puszczy Białowieskiej również otrzymały swój warzywno-owocowy tort, co uwieczniono na filmie i wyświetlono podczas imprezy

Dużą popularnością cieszyły się także pokazy gotowania regionalnych potraw w wykonaniu Jerzego Nogala. Zaprezentował on między innymi, jak przygotować słynne na Podlasiu bliny ziemniaczane, a także poczęstował uczestników buzą – bardzo charakterystycznym napojem na bazie kaszy jaglanej.

Część koncertową rozpoczął zespół Bum Bum Orkestar, którego skoczne utwory – pomimo kapryśnej pogody – porwały licznych śmiałków na parkiet. Kolejnymi muzycznymi gwiazdami były zespoły Tulia oraz Łąki Łan. To przy dźwiękach ich najpopularniejszych utworów urodzinowi goście bawili się do późnych godzin nocnych.

Żubr dba o swoje stado, więc zatroszczył się również o tych, którzy nie mogli pojawić się na urodzinach osobiście. Relację z eventu można było śledzić na fanpage’u marki na Facebooku. W specjalnie przygotowanym na tę okazję konkursie fani marki składali życzenia Żubrowi, a najciekawsze z nich wyświetlano w trakcie imprezy.

Król Puszczy jeszcze raz dziękuje wszystkim gościom za życzenia i wspaniałą zabawę oraz ma głęboką nadzieję, że spotkamy się w tak wspaniałym gronie również za rok.

Reklama

Reklama