Reklama

Urodziny Żubra – Święto Podlasia

Upał nie odstraszył Podlasian, którzy w ostatni weekend świętowali Urodziny Żubra, na Placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Toasty za Króla Puszczy wznoszono przy najdłuższym urodzinowym stole na Podlasiu, a o wspaniałą atmosferę zadbali prowadzący imprezę – Rafał Rutkowski i Dariusz Szada – Borzyszkowski. Oprawę muzyczną na najwyższym poziomie zapewnili Myslovitz, Pablopavo i Ludziki, Tęgie Chłopy oraz Dj Wika.

Po raz kolejny mieszkańcy Białegostoku przekonali się, że bal można oprzeć na Żubrze – wspaniała muzyka i tańce oraz marka uwielbiana przez Polaków – to zestaw gwarantujący udaną zabawę. Specjalnie, z okazji Urodzin Króla Puszczy Browar Dojlidy otworzył swoje drzwi dla mieszkańców Podlasia i miłośników Żubra. Odwiedziło go ponad 200 osób. Goście nie tylko poznawali tajniki pracy największego browaru w regionie, ale po zwiedzaniu,  dzięki specjalnej linii autobusowej, mogli łatwo przetransportować się na świętowanie jubileuszu Króla Puszczy.  Nie była to jednak jedyna atrakcje, która zapewniła wysoką frekwencję.

Na miejscu, tuż po wygranym meczu półfinałowym, pojawili się zawodnicy mistrzowskiej drużyny Lowlanders, aby wspólnie z Podlasianami i Królem Puszczy, świętować wejście do finału Ligi Futbolu Amerykańskiego –  Polish Bowl. Urodzinowi goście chętnie uczestniczyli w konkurencjach, w których mogli się zmierzyć z Mistrzami Polski – przeciąganiu liny, podnoszeniu beczek. Sami zawodnicy pokazali, że w stadzie siła – już 4-ech z nich wystarczyło, aby przeważyć sześćsetkilogramowego drewnianego żubra naturalnych rozmiarów, ustawionego na szali ogromnej wagi.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było odszpuntowanie beczki świeżo warzonego Żubra przez prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego i dyrektora Browaru Dojlidy Jacka Winiarskiego. Wszystko przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ełku. Wyjątkową atrakcją była możliwość uczestniczenia w warsztatach piwowarskich i przekonania się na miejscu, jak i z czego warzony jest Żubr, co pozwoliło na obalenie piwnych mitów. Chętnych nie brakowało także do wzięcia udziału w warsztatach tkackich i sitodruku, w trakcie których powstawały indywidualne wizerunki Króla Puszczy. Całości dopełniła oferta regionalnych wystawców, którzy serwowali gościom podlaskie specjały, m.in. sery prosto z Puszczy i słynne kartacze. Każdy mógł także spróbować największego urodzinowego tortu na Podlasiu.

Urodziny Żubra to jeden z wielu, zakrojonych na szeroką skalę, elementów zaangażowania marki w sprawy regionu i jej mieszkańców. Z początkiem czerwca wystartowała ogólnopolska kampania reklamowa „Żubr zaprasza na Podlasie”, w której marka zachęca do odwiedzenia i poznania uroków matecznika Króla Puszczy.