Reklama

Uroczystości z okazji Święta Służby Cywilnej

Uroczystości z okazji Święta Służby Cywilnej

Data publikacji 20.02.2024

W podlaskim garnizonie Policji zatrudnionych jest 920 pracowników – w tym 475 osób to członkowie korpusu służby cywilnej. Wszyscy, choć nie noszą mundurów, wykonują niezwykle ważną pracę, wspomagającą służbę policjantów i są nieodłączną częścią policyjnej formacji. W tym roku po raz pierwszy Dzień Służby Cywilnej obchodzony był 17 lutego – w rocznicę uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej ustawy o państwowej służbie cywilnej. Z tej okazji, oprócz życzeń i podziękowań za wspólną pracę, pracownicy garnizonu podlaskiej Policji spotkali się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku i jego zastępcami.

Wczoraj w Sali Konferencyjnej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Służby Cywilnej, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski wspólnie z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Krzysztofem Woźniewskim oraz Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Panem Sławomirem Wilczewskim podziękowali wszystkim, którzy swoją karierę zawodową związali z podlaską Policją. W tym dniu nagrodzonych zostało 51 pracowników wyróżniających się w pracy zawodowej. W uroczystości udział również wzięli przedstawiciele związków zawodowych: Przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników i Funkcjonariuszy Policji Oddział w Białymstoku Pani Edyta Łapińska, Przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZPP woj. podlaskiego Pan Zdzisław Makowski, Pierwszy Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. podlaskiego asp. szt. Wojciech Burzyński oraz Kapelani podlaskiej Policji: ksiądz Jarosław Grzegorczyk, ksiądz Aleksander Aleksiejuk.


„Służba Cywilna to przede wszystkim ludzie – członkowie korpusu służby cywilnej. Zdążyłem już się przekonać, że służba cywilna w podlaskim garnizonie Policji to kompetentni urzędnicy, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki – i za tę pracę Wszystkim Państwu dziękuję. Dziękując za kompetencję, wiedzę, odpowiedzialność oraz wytrwałość życzę pomyślności w życiu osobistym. Niech praca, którą Państwo wykonujecie i która ma tak wielką wartość przynosi satysfakcję i zadowolenie.” – zaznaczył inspektor Kamil Borkowski.


Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie, na którym wręczone zostały medale Za Zasługi Dla Policji. Medal za Zasługi dla Policji został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 roku jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Przyznawany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgodnie z ustawą odznaczenie to może być nadawane za inicjowanie lub organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw lub wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym oraz podnoszenie sprawności działań Policji swoim postępowaniem, pracą lub służbą. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji wyróżniono 15 pracowników podlaskiego garnizonu Policji. Odznaczenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski wraz z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektorem Krzysztofem Woźniewskim oraz Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Panem Sławomirem Wilczewskim. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.Źródło: Policja Podlaska

Reklama