Reklama

UP TO DATE – znani kolejni artyści

 

Tym razem przyszedł czas na ogłoszenie kolejnych nazwisk artystów, którzy uświetnią tegoroczne wydarzenie, oraz zapowiedź kolejnych niespodzianek, w tym ponownie obecność Czwartej Sceny Czwórki Polskiego Radia, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Up To Date, która odbędzie się 7 i 8 września br.

Tym, którzy po raz pierwszy stykają się z Up To Date Festival, przypominamy – nie jest to zwykły festiwal muzyczny, a jego systematyczny rozwój jest bez wątpienia wynikiem niebanalnej promocji, która stała się głównym magnesem festiwalu zarówno dla fanów muzyki, jak i miłośników nieszablonowych wydarzeń kulturalnych.

Promocja wydarzenia od zawsze stanowiła dla nas ważny punkt w planowanych działaniach, a jej celem nigdy nie było tylko i wyłącznie „sprzedanie” imprezy. To, co staramy się za jej pośrednictwem przekazać, to wartość, jaką ma dla nas muzyka i kultura muzyczna, którą chcemy prezentować na naszym festiwalu. To właśnie dla muzyki na Up To Date Festival przybywają tysiące fanów, a dzięki dobrej promocji z roku na rok możemy w naszym domu przyjmować co raz więcej gości” – powiedział Cezary Chwicewski, Dyrektor Kreatywny Festiwalu.

PROMOCJA MIASTA I REGIONU

W konferencji prasowej, która odbyła się 9 marca br., poświęconej tegorocznej edycji festiwalu, wzięli udział także przedstawiciele samorządów wpierających Festiwal. Zastępca Prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki, podkreślał, że miasto traktuje wspieranie kultury również w kategoriach promocji i budowania pozytywnego wizerunku Białegostoku.

„Up To Date Festival przez dziewięć lat swojej historii systematycznie się rozwija. Z inicjatywy lokalnej w ciągu kilku lat zmienił się w wydarzenie nie tylko wyróżniające się na kulturalnej mapie Białegostoku, ale jest wydarzeniem, którym coraz częściej interesują się zagraniczne media. Up To Date Festival może być dziś synonimem przemyślanej strategii rozwoju i muzycznego programu z najwyższej półki. Dlatego właśnie, doceniając pracę, jaką na co dzień wykonują organizatorzy Festiwalu, oraz rolę, jaką odgrywa on w promocji miasta, wpieramy go finansowo” – dodał Rafał Rudnicki, Prezydent Miasta Białegostoku

Podobnego zdania był Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

„Naszym województwem co raz częściej interesują się mieszkańcy innych regionów Polski nie tylko z powodu świeżego powietrza czy uroków przyrody, ale także – co nas niezmiernie cieszy – osiągnięć w sferze kultury. Up To Date Festival to wydarzenie, które co roku przyciąga do Białegostoku rzesze mieszkańców innych regionów Polski, którzy zauroczeni festiwalem z  pewnością ulegają także urokowi miasta i regionu. To miłe wspomnienie z pewnością  zostaje w nich na dłużej. Inwestowanie w kulturę to ważne zadanie samorządu. Z jednej strony postrzegamy kulturę jako czynnik integrujący i budujący tożsamość mieszkańców naszego województwa, a z drugiej, jako cenny, turystyczny walor regionu” – zakończył Maciej Żywno, Wicemarszałek  Województwa Podlaskiego.

Systematyczny rozwój oraz przemyślana strategia rozwoju festiwalu sprawia, że chętnie w jego rozwój angażują się wiodące marki. Tym bardziej cieszy fakt, że ponownie Up To Date Festival może liczyć na wsparcie Łomży Jasne Pełne:

Up To Date Festival jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w Polsce. Z całą pewnością to także jedyny festiwal w kraju, który w nieszablonowy sposób potrafi przekazywać młodym ludziom cenne wartości jakimi są chociażby pamięć i szacunek do przedstawicieli nieco starszego pokolenia. To również jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które od dawna promuje nowoczesną muzykę i zaraża pozytywnym przekazem jego odbiorców. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być jego częścią” – powiedziała Katarzyna Paszczuk, Brand Manager Łomża Jasne Pełne, partnera Festiwalu Up To Date.

CZWARTA SCENA CZWÓRKI NA UP TO DATE FESTIVAL

Festiwal Up To Date to bez wątpienia wydarzenie, które w pierwszy weekend września przyciąga do Białegostoku tysiące fanów niebanalnych muzycznych brzmień, którego muzyczny program i artystyczna oprawa wymaga od odbiorców pełnego zaangażowania. „W kwestii programowej i artystycznej rzadko godzimy się na kompromisy. Staramy się ich unikać na tyle, na ile to tylko możliwe. Trudno dziś o znalezienie partnera, który nie tylko zrozumie taki stan rzeczy, ale także pragnie nas w tym wpierać. Po ubiegłorocznym, dobrym dla naszej współpracy roku, tym razem wspólnie z Czwórką Polskim Radiem idziemy o krok dalej i przygotujemy jeszcze więcej nieco lżejszych gatunkowo muzycznych propozycji na najwyższym artystycznym poziomie”, powiedział Jędrzej Dondziło, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Up To Date.

Do ogłoszonych do tej pory artystów dołączają:

 • Goldie (UK)
 • Otsochodzi (PL)
 • Żabson (PL)
 • Rrose live (US/UK)
 • Abul Mogard live (RS)
 • Mumdance (UK)
 • Phase Fatale live (US/DE)
 • Nanook of the North (PL)
 • The Exaltics live (DE)
 • Illektrolab live (US)
 • Crossing Avenue live (IT)
 • LSDXOXO (US)
 • Mordor Muzik (PL) – Czwarta Scena Czwórki
 • Undadasea (PL) – Czwarta Scena Czwórki
 • Earth Trax & Newborn JR (PL) – Czwarta Scena Czwórki
 • RAU DJ Set (PL) – Czwarta Scena Czwórki

Reklama