Reklama

Umowa na drogę dojazdową w gminie Zabłudów podpisana

Za niemal 617 tys. zł z budżetu województwa, zmodernizowana zostanie droga prowadząca do gruntów rolnych w miejscowościach Nowosady i Krynickie. Umowę w tej sprawie podpisali w środę, 31 maja, członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski z burmistrzem Zabłudowa Adamem Tomankiem.


Z kolei Lesław Wołcz, dyrektor Departamentu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami urzędu marszałkowskiego zwrócił uwagę na fakt, że te kilkaset zmodernizowanych metrów drogi tak naprawdę wpłynie na wiele obszarów życia mieszkańców regionu, bo „takie inicjatywy spełniają czasami funkcje, o których w pierwszym momencie nie myślimy”.

– Im więcej tego typu przedsięwzięć, tym lepiej dla gmin, a tym samym dla całego regionu. Z tej drogi skorzystają rolnicy, społeczność lokalna, Podlasianie, ale także turyści, bo sprawny przejazd będzie sprzyjał rozwojowi turystyki. Dodatkowo tego typu drogi często wykorzystywane są do organizacji różnych szkolnych zawodów sportowych – podkreślił.

Podpisana w środę umowa jest jedną z dziewięciu, dotyczących budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Podlaskiem. Tegoroczna pula pieniędzy, jaką zarząd województwa przeznaczył na ten cel, wynosi niemal 2 mln zł.

W spotkaniu uczestniczyła także Jolanta Iwaniuk, skarbnik Zabłudowa.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama