Reklama

Ukraińscy lekarze odwiedzili Podlaskie

To okazja do wymiany doświadczeń i zaprezentowania gościom wybranych aspektów systemu opieki zdrowotnej w Polsce. W czwartek, 27 kwietnia, ukraińscy medycy oraz przedstawiciele szpitalnej administracji z Obwodu Zakarpackiego spotkali się z przedstawicielami podlaskiego samorządu, m.in. z członkiem zarządu Markiem Malinowskim. Odwiedzili także kilka białostockich szpitali, w tym Śniadecję i Białostockie Centrum Onkologii (BCO).


Wiktoria Fuszczycz, dyrektor Regionalnego Szpitala Weteranów Wojennych Rady Obwodu Zakarpackiego zaznaczyła, że takie wizyty są bardzo przydatne.

–  Partnerstwo i  współpraca to ważna pomoc dla służby zdrowia w Ukrainie, tym bardziej, teraz gdy jest tak wielu potrzebujących, jak na przykład w naszym szpitalu dla weteranów wojennych. Chcemy też tworzyć własne projekty w oparciu o jak najlepsze wzorce, które zostaną nam tu przedstawione – podkreśliła.

Po części teoretycznej goście z Ukrainy odwiedzili także białostockie szpitale: Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego, Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Centrum Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa.

Wizyta ukraińskich lekarzy potrwa do piątku, 27 kwietnia.

Monika Pańko
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama