Reklama

Ujęci na gorącym uczynku

Cały proces nielegalnej migracji jest sztucznie wykreowany i cały czas nadzorowany przez białoruskie służby. Wczorajszej doby (11.09.2023 r.) trzech migrantów usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Czeremsze i Białowieży. Z kolei już dziś nad ranem również w okolicach Czeremchy dwudziestoosobowa grupa cudzoziemców zatrzymana została tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy.


Dzięki barierze elektronicznej jesteśmy w stanie obserwować to co się dzieje na granicy i szybko reagować na każdą próbę nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Natychmiastowa reakcja polskich służb doprowadziła do ujęcia grupy migrantów z Syrii, widocznych na filmie. Dziewięciu, młodych mężczyzn było dobrze przygotowanych do przekroczenia granicy wbrew przepisom. Ich zamiarem było szybkie przedostanie się przez nasz kraj do wybranych krajów Europy Zachodniej z pominięciem procedur obowiązujących w Polsce, chociażby z udzieleniem ochrony międzynarodowej. Służby białoruskie czerpią ogromne zyski z nielegalnej migracji, współpracują z grupami przemytniczymi, którzy za wszelką cenę chcą dowieźć migrantów do celu, czyli na zachód Europy. 


Od początku września 2023 r. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano już 368 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.  

Podlaska Straż Graniczna

Reklama