Reklama

Udaremnione próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Nielegalni migranci pochodzili z Syrii, Afganistanu i Iranu. Ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze, Mielniku, Narewce i Lipsku.

W rejonie Krynek 10 osobowa grupa cudzoziemców zauważona została tuż po przepłynięciu granicznej rzeki Świsłocz. W okolicy Dubicz Cerkiewnych do pokonania bariery technicznej usiłowano wykorzystać aluminiowe drabiny i nożyce do cięcia drutu. Natomiast na odcinku ochranianym przez Placówkę z Mielnika nielegalni migranci wykryci zostali w trakcie dokonywania podkopu – oddalili się w głąb Białorusi.

Po raz kolejny okazuje się, że powstała bariera techniczna spełnia swoją rolę – skutecznie ogranicza i utrudnia nielegalne przekraczenie granicy. Potwierdzają to liczby ujawnianych osób, którym uniemożliwiono przekroczenie granicy wbrew przepisom. We wrześniu minionego roku ujawnialiśmy średnio na dobę 205 prób nielegalnego przekraczania granicy, w pierwszej połowie września 2022 roku jest ich średnio na dobę 30.

  • Funkcjonariusz SG
    Funkcjonariusz SG

Reklama